Żegnaj Husaberg, pierwsze Husqvarny z Austrii. Rusza produkcja w fabryce KTM

-

Pierwsze modele Husqvarny zjechały z taśm produkcyjnych KTM w Mattighofen. Stefan Pierer, właściciel szwedzkiej marki i jednocześnie prezes Pomarańczowych konsekwentnie realizuje swój plan scalenia Husqvarny i Husaberga z KTM.

Pierwszym dniem produkcji motocykli Husqvarny w austriackiej fabryce był ubiegły poniedziałek, 7 października. Z taśm produkcyjnych zjechało 75 sztuk czterosuwowych modeli FE250, FE350 i FE450. Plany przewidują produkcję ok 15 tys. motocykli tej marki rocznie.

W maju wyszło na jaw, że należąca do KTM marka Husaberg zostanie połączona z Husqvarną, czyli de facto zlikwidowana. Wkrótce potem okazało się, że fabryka Husqvarny we włoskim Varese ma zostać zamknięta. Część pracowników otrzymała propozycję przeprowadzki do Austrii, co wskazywało na plany rozpoczęcia produkcji Huski w fabryce KTM.

W ten sposób Pomarańczowi w ciągu jednego zaledwie roku pozbyli się nie tylko głównych konkurentów z segmentu motocross i enduro, ale także zdołali radykalnie obniżyć własne koszty. Szkoda, że stało się to ze szkodą dla wieloletniej tradycji obu szwedzkich marek i sporej części załogi fabryki w Varese.

Wygląda na to, że austriackie Husqvarny, budowane na podzespołach KTM,  będą w ofercie Austriaków tylko ekskluzywną marką.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY