Nowy KTM RC 390 zadebiutuje podczas tegorocznych targów EICMA w Mediolanie. Motocykl powstał na bazie serii Duke i posiada wiele wspólnego ze sportowym modelem RC 390 Cup. Najważniejszą cechą wspólną jest agresywna stylizacja.

Cała seria małolitrażowych modeli RC jest skonstruowana w oparciu o nakedy Duke, więc zmiany dotyczą głównie designu motocykla. Nowy KTM RC 390 wyposażony jest w ten sam silnik, który napędza jego odpowiednik KTM 390 Duke.  Jednostka napędowa o pojemności 373 cm3 osiąga moc maksymalną 43 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada 6 biegowa skrzynia. Rajdowego wizerunku modelu dopełniają ABS, sportowe zawieszenie i cała gama akcesoriów takich jak wydechy Akrapovic i elementy wykonane z włókna węglowego.

Główne zmiany zewnętrzne to nowe zbiorniki paliwa i malowanie. W ramach przystosowania motocykla do zastosowań szosowych możemy spodziewać się owiewek w kształcie nieco zmodyfikowanym w stosunku do KTM RC 390 Cup .

Producent nie ujawnił jeszcze ceny RC 390. Przypuszczamy, że będzie wyższa od KTM 390 Duke. Światowa premiera nowego motocykla już w listopadzie podczas targów EICMA.

KTM RC 390 – dane techniczne

Silnik – jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą, poj. 373.2 cm³, moc 32 kW (43 KM)

Rama – rurowa stalowa malowana proszkowo

Zawieszenie – przednie WP Upside down, tylne WP Monoshock

Hamulce – tarczowe o średnicy 300 mm z przodu i 230 mm z tyłu

Wysokość siodła 820 mm

Pojemność zbiornika paliwa 10 l

Waga 147 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.