Amerykańska firma Bell zaprezentowała zdjęcia nowego, zapowiadanego jako “rewolucyjny” kasku motocyklowego. Producent anonsuje kask Bell Rogue jako ten, który posiada wszystkie zalety kasku otwartego i wiele zalet szczękowca.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Rogue został zaprojektowany dla użytkowników chopperów i cruiserów. Matowy lakier bez zbędnych ozdób i zakrzywiona skorupa nasuwają jednoznaczne skojarzenia. Specjalne zapięcie, które może pokryć dwie trzecie twarzy to w tego typu kaskach rzeczywiście absolutna nowość. Dzięki niemu motocyklista zabezpieczony jest podczas jazdy nie tylko przed warunkami atmosferycznymi (wiatrem czy deszczem), ale również przed owadami. Z pewnością zaś kask Bell Rogue może znaleźć zastosowanie w turystyce, gdzie tego typu ochrona jest pożądana szczególnie.

Specjalna “szczęka” jest wykonana z wyprofilowanego tworzywa termoplastycznego z otworami wentylacyjnymi, na które nałożona jest warstwa miękkiego polaru. “Szczęka” przypinana jest do kasku przy pomocy systemu magnetycznych zaczepów i może być dowolnie odpinana i przypinana ponownie.

Kask Bell Rogue dostępny będzie w USA od marca i ma kosztować 250 USD (około 750 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here