Amerykańska firma Bell zaprezentowała zdjęcia nowego, zapowiadanego jako “rewolucyjny” kasku motocyklowego. Producent anonsuje kask Bell Rogue jako ten, który posiada wszystkie zalety kasku otwartego i wiele zalet szczękowca.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Rogue został zaprojektowany dla użytkowników chopperów i cruiserów. Matowy lakier bez zbędnych ozdób i zakrzywiona skorupa nasuwają jednoznaczne skojarzenia. Specjalne zapięcie, które może pokryć dwie trzecie twarzy to w tego typu kaskach rzeczywiście absolutna nowość. Dzięki niemu motocyklista zabezpieczony jest podczas jazdy nie tylko przed warunkami atmosferycznymi (wiatrem czy deszczem), ale również przed owadami. Z pewnością zaś kask Bell Rogue może znaleźć zastosowanie w turystyce, gdzie tego typu ochrona jest pożądana szczególnie.

Specjalna “szczęka” jest wykonana z wyprofilowanego tworzywa termoplastycznego z otworami wentylacyjnymi, na które nałożona jest warstwa miękkiego polaru. “Szczęka” przypinana jest do kasku przy pomocy systemu magnetycznych zaczepów i może być dowolnie odpinana i przypinana ponownie.

Kask Bell Rogue dostępny będzie w USA od marca i ma kosztować 250 USD (około 750 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.