Motocyklowa czarna skrzynka: polski patent zarejestruje parametry jazdy

-

Sukces polskiej myśli technicznej: motocyklowa czarna skrzynka zaprojektowana przez naszego rodaka otworzy nowe możliwości tunerom i zawodnikom. Pomoże też zbadać przyczyny wypadków.

Twórca wynalazku – Łukasz (nazwiska nie podano), zapewnia, że czarną skrzynkę będzie można jednak wykorzystać nie tylko po to, by zdobyć informacje o przyczynach wypadku. Jak informuje portal evolution.com, będą mogli z niej korzystać także zawodnicy ścigający się na torach. Pozwala ona bowiem na transfer wszystkich parametrów silnika. Według projektanta urządzenie umożliwia także ingerencję w oprogramowanie jednostki napędowej, co na pewno da pole do popisu tunerom.

Zanim jednak fachowcy wycisną z silników ostatnie poty, a trenerzy zasiądą nad wykresami zawodników pamiętajmy, że wszystkie przekroczenia prędkości na drodze także będą rejestrowane.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY