Firma CRP, włoski  producent motocykli elektrycznych zaprezentowała niemal produkcyjny prototyp nowego motocykla sportowego Energica. Zostanie on zaprezentowany w przyszłym tygodniu na targach EICMA w Mediolanie, do sprzedaży w Europie i USA trafi w 2014 roku.

 

Energica to pierwszy elektryczny motocykl, w całości opracowany i wyprodukowany we Włoszech. Wyposażony jest w akumulator 11,7 kWh , najbardziej pojemny spośród konkurentów (Brammo Empulse – 10,2 kWh, Zero S – 9,0 kWh). Dzięki temu zasięg bez ładowania zwiększył się do 150 kilometrów, a prędkość maksymalna – aż do 220 km/h. Silnik  nowego modelu zamontowany jest w tylnej części ramy, co ma poprawić przyczepność tylnego koła.

 

CRP Energica wykorzystuje stalową ramę kratownicową, zrezygnowano więc ostatecznie z ramy aluminiowej. Motocykl oświetlany będzie diodami led i wyposażony zostanie fabrycznie w cyfrowy wielofunkcyjny wyświetlacz LCD i opony Pirelli Diablo Rosso II.

 

Pierwszy dostępny dla wszystkich motocykl elektryczny ma kosztować równowartość 75 tys. zł (18 tys. euro). Już teraz można składać zamówienia na 2014 rok – wystarczy zdeponować 2 tys. zł.

 

Zdjęcia

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.