Motocykle. Elektryczna Energica trafi do sprzedaży w 2014 roku

-

Firma CRP, włoski  producent motocykli elektrycznych zaprezentowała niemal produkcyjny prototyp nowego motocykla sportowego Energica. Zostanie on zaprezentowany w przyszłym tygodniu na targach EICMA w Mediolanie, do sprzedaży w Europie i USA trafi w 2014 roku.

 

Energica to pierwszy elektryczny motocykl, w całości opracowany i wyprodukowany we Włoszech. Wyposażony jest w akumulator 11,7 kWh , najbardziej pojemny spośród konkurentów (Brammo Empulse – 10,2 kWh, Zero S – 9,0 kWh). Dzięki temu zasięg bez ładowania zwiększył się do 150 kilometrów, a prędkość maksymalna – aż do 220 km/h. Silnik  nowego modelu zamontowany jest w tylnej części ramy, co ma poprawić przyczepność tylnego koła.

 

CRP Energica wykorzystuje stalową ramę kratownicową, zrezygnowano więc ostatecznie z ramy aluminiowej. Motocykl oświetlany będzie diodami led i wyposażony zostanie fabrycznie w cyfrowy wielofunkcyjny wyświetlacz LCD i opony Pirelli Diablo Rosso II.

 

Pierwszy dostępny dla wszystkich motocykl elektryczny ma kosztować równowartość 75 tys. zł (18 tys. euro). Już teraz można składać zamówienia na 2014 rok – wystarczy zdeponować 2 tys. zł.

 

Zdjęcia

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY