Według portalu MCN, koncern BMW negocjuje z  KTM sprzedaż szwedzkiego producenta motocykli Husqvarna, przejętego przez Niemców przed kilkoma laty. Transakcja ma dojść do skutku jeszcze w tym miesiącu, choć nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

BMW kupił Husqvarnę od innego producenta motocykli, należącego do Harleya MV Agusta w 2008 roku, gdy świat stanął w obliczu kryzysu finansowego. MV Agusta zajmuje się produkcją maszyn szosowych z górnej półki i profil produkcji Husqvarny (motocykle enduro i crossowe) nie pasował do strategii firmy. Motocykle Husqvarna w tym segmencie rynku mają jednak bardzo silną pozycję i próbowały wejść również na rynek pojazdów szosowych (jak np. Nuda 900).

Po przejęciu Husqvarny BMW nie tylko zwiększyło gamę oferowanych motocykli off-roadowych, lecz całkowicie odnowiło linie produkcyjne, przenosząc dużą część kierownictwa z Monachium do fabryk Husqvarny, by wspomagać rozwój marki. KTM z kolei – formalnie austriacki – jest własnością wielkiego indyjskiego koncernu Bajaj.

Oficjalnie wszystkie zainteresowane strony odmawiają komentarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here