KTM rozpoczyna montaż modelu Duke w Chinach. Motocykle będą przeznaczone na lokalny rynek, zaś partnerem austriackiego koncernu będzie znana chińska firma CF Moto. Na początek z taśm zjadą dwa modele: Duke 200 i Duke 390.

KTM wydaje się mocno zdeterminowany by zdobyć wschodzące rynki azjatyckie. Po porozumieniu z indyjskim Bajajem, który zajął się produkcją motocykli małych pojemności Duke i RC nadszedł czas na przyczółek w Państwie Środka. Jak już informowaliśmy, partnerem strategicznym wybrano chińską firmę CF Moto, która dysponuje odpowiednią technologią i zapleczem logistycznym (produkuje motocykle np. dla  naszego Junaka).

Do chińskiej fabryki CF Moto w Hangzhou zostanie sprowadzona linia montażowa od indyjskiego Bajaja, który zajmuje się produkcją małych nakedów. Decyzję o rozpoczęciu montażu, który odbywać się będzie w systemie CKD czyli niemal od podstaw, podjęto by obejść przepisy, które nakładają na produkty importowane spoza Chin ogromne cła.

Pierwsze Katy zjadą z linii montażowej na początku przyszłego roku. W planach jest także montaż większych modeli Duke  690 i Super Duke 1290 R, które obecnie produkowane są w Austrii.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.