Husqvarnę kupi od BMW firma prezesa KTM. Plotki częściowo potwierdzone

-

Plotki o sprzedaży przez BMW marki Husqvarna okazały się prawdziwe, ale nie do końca. Ostatecznie nabywcą Husqvarna Motorcycles został nie KTM, lecz jego prezes, Stefan Pierer, a w zasadzie należąca do niego firma Pierer Industries. 

Niektóre media spekulują, że za decyzją Pierera stoi chęć uniezależnienia się od właściciela KTM, indyjskiej firmy Bajaj, która wbrew prezesowi zdecydowała się inwestować w produkcję motocykli KTM i niskich pojemnościach, przeznaczonych właśnie na rynek indyjski.

Z formalnego punktu widzenia KTM i Husqvarna pozostaną całkiem odrębnymi firmami. Cena i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY