Francja: filmik z kamery dowodem wykroczenia. Policja zajmuje motocykl

-

Znani z ułańskiej fantazji francuscy bikerzy nie przestają zadziwiać. Do naszej krótkiej listy motocyklowych cymbałów dopisujemy kolejnego, który wszystkie swoje przewinienia skrupulatnie zarejestrował kamerą video zamontowaną w kokpicie.

Jak donosi portal moto-net.fr, żandarmi z miejscowości Quimperle zostali zaalarmowani donośnym dźwiękiem motocyklowego wydechu dochodzącym z pobliskiej drogi. Znani z nieprzejednanej niechęci do motocyklistów francuscy stróże prawa pospieszyli czym prędzej by schwytać i przykładnie ukarać sprawcę tych dźwięków. Już po krótkiej chwili udało im się zatrzymać młodego bikera, poruszającego się po obwodnicy na Suzuki GSX-R600 z prędkością przekraczającą 250 km/h.

Po zatrzymaniu okazało się, że szybki młodzian w kokpicie miał zamontowaną kamerkę, która nagrywała jego wyczyny. Kiedy policjanci odtworzyli nagrania z urządzenia okazało się, że biker sfilmował dwa swoje wcześniejsze przejazdy: pierwszy z prędkością 271 km/h na drodze z ograniczeniem do 110 km/h, drugi zaś – z prędkością 227 km/h na ograniczeniu do 90 km/h.

Młody biker z dwuletnim doświadczeniem motocyklowym tłumaczył swoje zachowanie testami kamery. Policjanci uznali, że testy wypadły nader pomyślnie i że już wystarczy. Odebrali zatem kierowcy zarówno kamerę, motocykl, jak i prawo jazdy. Na pocieszenie zostawili zaproszenie do sądu.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY