Australia zniesie ograniczenie prędkości. Na razie tylko na jednej drodze

-

Australia wzorem Niemiec planuje zniesienie ograniczenia prędkości na niektórych fragmentach autostrad. Jako pierwsza zostanie tym przywilejem objęta jedna z dróg na Terytorium Północnym: z Alice Springs do Barrow Creek.

Decyzję o zniesieniu ograniczenia prędkości na tym odcinku podjęto po przeanalizowaniu danych z ostatnich 12 lat. Okazało się, że od 2001 roku nie doszło na tej drodze do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Władze liczą, że nowe regulacje nie wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo.

Według niektórych badań nad bezpieczeństwem ruchu drogowego, montonna jazda ze stałą prędkością może usypiać czujność kierowców i w konsekwencji doprowadzić do wypadku. Na wielu drogach wewnątrz  Australii do 2006 r. nie stosowano ograniczeń prędkości. Po ich wprowadzeniu okazało się, że liczba wypadków zaczęła drastycznie rosnąć. Pilotażowy program powrotu do wolnych dróg ma odwrócić ten negatywny trend.

Likwidacja ograniczenia prędkości na odcinku Alice Springs – Barrow Creek nastąpi w lutym 2014 r.

Droga bez ograniczenia


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY