Kawasaki Ninja R2 trafiło na główną stronę japońskiego magazynu Autoby. Wizualizację motocykla o stylistyce nawiązującej do modelu H2 podpisano nazwą R2, zastrzeżoną przez Kawasaki.

Prace Kawasaki nad rozwojem technologii doładowanych silników nie są żadną tajemnicą. Zieloni oficjalnie zapowiadali kolejne modele wykorzystujące kompresor prezentując koncepty SC-01 i SC-02. Dla potrzeb nowych modeli zastrzeżono również specjalną nazwę – R2.


Domniemany kształt nadchodzącego motocykla pojawił się ostatnio na okładce jednego z japońskich magazynów – Autoby. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać mocne nawiązania do bohatera ubiegłego roku – modelu H2. Ostre jak skalpel linie i nowoczesna stylistyka nie pozostawiają wątpliwości co do kierunku projektowego przyszłych modeli Kawasaki.

Kawasaki Ninja R2Dziennikarze Autoby nazywają prezentowany model Ninja R2, czyli nazwą zastrzeżoną przez Kawasaki. Wbrew opiniom pojawiającym się tu i ówdzie w sieci, R2 nie będzie słabszą wersją H2, lecz mocną sześćsetką. Osiągi na poziomie silnika litrowego zapewnić ma właśnie kompresor. Dzięki niemu moc i moment obrotowy dostępny będzie przy niższych obrotach.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.