Choć internetowe porównywarki ubezpieczeń z roku na rok są coraz bardziej popularne, nadal wielu kierowców woli korzystać z usług agenta lub zadzwonić na infolinię danego towarzystwa. W ten sposób najczęściej przepłacają za polisę, którą w  porównywarce OC mogliby kupić szybciej i taniej.

 

1. Bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się, że podane przez nich dane zostaną przekazane niewłaściwym osobom lub też podpatrzone przez osoby trzecie i po prostu skradzione. Przy zakupie ubezpieczenia podaje się wszystkie najważniejsze informacje, więc teoretycznie mogłoby się wydawać, że ryzyko jest całkiem spore. W praktyce jest to jednak prawie niemożliwe. Każde takie narzędzie jest zaprojektowane tak, aby poufne dane podawane przez użytkowników były odpowiednio chronione.

Chodzi nie tylko o standardowe zabezpieczenia szyfrowania strony (zielona kłódka w pasku adresu), ale też dodatkowe, które każda porównywarka stosuje u siebie. Systemy informatyczne oraz specjalne programy zabezpieczające są zupełnie wystarczającymi środkami ostrożności. Nie trzeba się więc obawiać, że podawane przy zakupie polisy dane mogą zostać przez kogoś wykorzystane w niepożądanym przez nas celu.

2. Oszczędności

Korzystanie z porównywarek ubezpieczeń to możliwość zaoszczędzenia nie tylko pieniędzy, ale też cennego czasu. Zestawienia ofert można dokonać w dowolnej chwili i o dowolnej porze dnia. Nie ma też znaczenia termin skorzystania z porównywarki, ponieważ cenę OC można zarówno sprawdzić na miesiąc przed jej końcem, jak i dzień wcześniej. To naprawdę duża wygoda. Dodatkowo nie trzeba wychodzić z domu, aby kupić ubezpieczenie. W kilkanaście minut można załatwić wszystkie formalności, a polisę otrzymać na adres mailowy.

Korzystanie z porównywarki to również oszczędność pieniędzy. Dzięki współpracy z kilkoma lub nawet kilkunastoma towarzystwami, właściciel pojazdu otrzymuje wiele ofert, w różnych cenach. Ma więc możliwość zobaczenia propozycji ubezpieczycieli na tą samą polisę OC. Wybierając najtańszą ofertę kierowca może dużo oszczędzić.

3. Promocje i dodatkowe ulgi

W niemal każdym przypadku zakup ubezpieczenia za pośrednictwem Internetu oznacza dużo niższą cenę, niż przy zakupie tego samego OC u agenta. Dzieje się tak dlatego, że towarzystwa preferują bezpośredni sposób sprzedaży ubezpieczeń. Dlatego też, aby jeszcze bardziej do tego zachęcić, oferują dodatkowe obniżki cen. Szukając ubezpieczenia OC online na kalkulator-oc-ac.auto.pl użytkownik może od razu zobaczyć, która firma oferuje wyższe ulgi za zakup OC przez Internet.

Warto również pamiętać, że niektóre towarzystwa takie jak np. AXA Direct, Allianz Direct, czy też You Can Drive, oferują większość swoich polis jedynie za pośrednictwem sieci, co pozwala na jeszcze większą obniżkę cen.

4. Profesjonalna pomoc

Nie każdy musi doskonale poruszać się w sieci i znać się na ubezpieczeniach. Zdarzają się przypadki, że na stronie porównywarki wystąpią błędy, system się zawiesi lub wykonane wyliczenie nagle zniknie. Nie zawsze też właściciel pojazdu wie, jakie ubezpieczenie wybrać, aby było możliwie najlepiej do niego dopasowane. W takich sytuacjach można skorzystać z pomocy specjalistów. Jeśli firma zestawiająca ze sobą ubezpieczenia posiada centrum obsługi klienta, jego numer zawsze będzie podany na głównej stronie.

Dzwoniąc pod podany numer można nie tylko liczyć na pomoc przy wypełnieniu całego formularza na kalkulatorze lub też jego fragmentów, z którymi miało się problem. Użytkownik otrzymuje także profesjonalne doradztwo i pomoc w zakupie OC.

5. Prosta obsługa

Strony porównywarek i ich formularze, za pomocą których zbierane są niezbędne dane, układane i projektowane są w taki sposób, aby nawet osoba nigdy nie korzystająca z takiego narzędzia dała sobie z nim radę. Cały proces polega w głównej mierze na uzupełnieniu kalkulatora OC i odpowiadaniu na pytania odnoszące się do samego pojazdu, jego właściciela oraz historii ubezpieczenia. Dla pewności warto mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny auta. Po wpisaniu wszystkich informacji system wylicza ceny polis i przedstawia je użytkownikowi. Są one odpowiednio segregowane pod względem ceny, aby od razu było wiadomo, która z nich jest najniższa. Kierowcy nie pozostaje już nic innego, jak wybór najlepszej dla siebie opcji ubezpieczenia.

Korzystanie z internetowych porównywarek ubezpieczeń jest nie tylko szybkie i bezpieczne, ale też pozwala sporo zaoszczędzić. Jeśli właściciel pojazdu nie jest przekonany do tego typu narzędzi, nie musi on od razu kupować OC. Zawsze może wypróbować ich działania podając przykładowe dane i przeliczając dla nich oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.