Z motocykla na wózek inwalidzki, z wózka z powrotem na motocykl!

-

Jan Folga to były zawodnik Polskiej Kadry Rajdów Enduro, który trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi. Złamał kręgosłup i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. To jednak okazało się zbyt małą przeszkodą, aby nie wrócić na motocykl…

Jasiek prawie dwa lata spędził w szpitalu na rehabilitacji. W tytanicznej walce przyświecał mu jeden cel, jakim był powrót do jazdy na motocyklu. Nigdy się nie poddał i pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Już 10 września na torze Słomczyn stanie na maszynie startowej w Mistrzostwach Polski Pit Bike Supermoto.

Z motocykla na wózek inwalidzki, z wózka z powrotem na motocykl!

Jan Folga będzie pierwszą osobą w Polsce, która jako niepełnosprawna przesiada się z wózka na motocykl, mierząc się na torze z pełnosprawnymi zawodnikami. Jak powiedział w jednym z wywiadów – Startując w zawodach chcę pokazać, że ograniczenia mamy tylko w głowie i jesteśmy w stanie je pokonać. Niepełnosprawni też mogą jeździć na motocyklu, a nawet o tym nie wiedzą.

Po wypadku Janek czynnie wspiera i inspiruje osoby, które znalazły się w podobnej jak on sytuacji. 10 września ty bądź wsparciem dla Jaśka i przeżyj z nim historyczną chwilę. Do zobaczenia w Słomczynie!

Jeśli chcesz wesprzeć jego działania sprawdź ciuchy “IT’S A BEAUTIFUL LIFE” na www.mxfolga.com/shop/

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY