Zła wiadomość dla właścicieli nowego V-Stroma 1000. Suzuki ogłosiło właśnie akcję serwisową w związku z trzema różnymi problemami elektrycznymi w tym modelu. W Polsce do naprawy kwalifikuje się 111 motocykli.

Wezwanie serwisowe dotyczy motocykli wyprodukowanych między 1 listopada 2013 roku a 15 lipca 2015 roku w Japonii. Kod modelu DL1000A L4 i DL1000A L5. Producent twierdzi, że w wymienionych modelach mogą wystąpić trzy różne problemy techniczne.


Pierwszy to wadliwie zabezpieczona kostka wiązki stacyjki. Usterka ta może spowodować korozję styków spowodowaną działaniem wilgoci i kontaktem z płynami agresywnymi. Konsekwencją korozji będzie zwarcie i brak możliwości wyłączenia silnika.

Suzuki V-Strom 1000 do serwisów(1)Drugi to niewłaściwe ułożenie wiązki elektrycznej w okolicach zbiornika paliwa. Podczas eksploatacji może dojść do przetarcia izolacji, co doprowadzi do zwarcia i zakłócenia pracy silnika lub nawet jego zatrzymania.

Ostatnim jest nieprawidłowe umiejscowienie przewodu masowego, co może utrudnić rozruch silnika. W Polsce akcją serwisową objęto 111 motocykli, nie wiadomo jednak ile wadliwych egzemplarzy zostało sprowadzonych do Polski w ramach prywatnego importu.

Suzuki V-Strom 1000 do serwisów(2)Jeśli podejrzewasz, że Twój motocykl może należeć do felernej serii, skontaktuj się z Suzuki Motor Poland Sp. z o.o., ul. Połczyńska 10, 01-378 Warszawa; tel.: 22 32 94 137).

Lista numerów VIN motocykli objętych wezwaniem: link.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.