W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie świat bez klimatyzacji. Znajduje się ona w miejscach publicznych, takich jak na przykład muzea, kina czy kluby fitness, w samochodach osobowych i ciężarowych, a także w zakładach przemysłowych. Zapewnia komfort osobom przebywającym w danym pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których inaczej panowałyby trudne do zniesienia warunki.

 

Oleje chłodnicze

Każde urządzenie, które ma zapewniać optymalną temperaturę, musi posiadać sprężarkę, której praca zapewnia cyrkulację gazu chłodniczego oraz powietrza w układzie. Aby jej praca była niezawodna, elementy sprężarki muszą być dobrze nasmarowane. Dlatego stosuje się specjalne oleje chłodnicze, pozwalające na ciągłą nawet, niezawodną pracę elementów ruchomych.

Dostępne w sklepie Climapartner oleje chłodnicze produkowane są przez renomowanych producentów i odznaczają się doskonałymi parametrami smarowności oraz różnym stopniem lepkości, by zaspokoiły wymagania różnorodnych układów. Co więcej, niska zawartość wody, która w nich występuje, gwarantuje brak tworzenia się kwasów. Z kolei wysoka stabilność zapewnia, iż związki nie wytrącają się ze smaru, co mogłoby potencjalnie przyczynić się do powstawania uszkodzeń w systemie chłodniczym.

Gazy i czynniki chłodnicze

Aby temperatura w pomieszczeniu spadła, należy zapewnić powietrzu możliwość utraty ciepła. Dzieje się tak, kiedy powietrze spotyka na swojej drodze czynnik o wiele chłodniejszy. Dlatego tak ważne jest, by w układzie został zastosowany odpowiedni, wydajny gaz albo czynnik chłodniczy. Dzięki temu z łatwością zostanie utrzymana zaprogramowana temperatura.

Czyszczenie klimatyzacji i układów chłodzenia

Każdy element, czy to w domu, w pracy czy w samochodzie wymaga od użytkownika dbałości o czystość i higienę. Jest to szczególnie ważne w przypadku klimatyzacji, która nawet lekko zawilgocona i zakurzona staje się siedliskiem roztoczy. Z kolei wciągnięte przez nią  powietrze może zawierać wirusy i grzyby, które zasiedlając układ, tworzą ogromne kolonie. Z czasem, w trakcie cyrkulacji powietrza, zostają one wypuszczone na zewnątrz, co stanowi już bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Dlatego tak ważna jest systematyczna dbałość o czystość układu. Z pomocą przychodzi tutaj użytkownikom Climapartner, hurtownia klimatyzacji, oferując szeroki wybór preparatów do czyszczenia i dezynfekcji. Dzięki nim zostaną usunięte wszystkie czynniki chorobotwórcze, co przełoży się bezpośrednio na stan zdrowia osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.