Turbodoładowany motocykl ze stajni Suzuki jest niemal pewny. Japończycy zarejestrowali nazwę “Recursion” w urzędach patentowych Europy i Stanów Zjednoczonych. Najbardziej prawdopodobnym terminem premiery nowego modelu będą targi EICMA.

Koncepcyjny Recursion pojawił się już w 2013 roku, ale Suzuki nie spieszyło się zbytnio z jego oficjalną premierą. Oficjalnie nie podawano nigdy przyczyn takiego opóźnienia, ale kiedy przypomnie się niezliczone problemy, jakie turbodoładowane motocykle miewały przed laty, można spodziewać się, że Hamamatsu postanowiło po prostu perfekcyjnie dopracować ryzykowną konstrukcję.Zgłoszenie patentowe nazwy Recursion złożono 2 września, ale jeszcze w marcu Japończycy opatentowali doładowany silnik tego modelu. Dwucylindrowa jednostka napędowa o pojemności 588 cm3 588 rozwija moc 99 KM. Dzięki turbosprężarce moment obrotowy będzie miał wartość 100 Nm osiąganą już przy 4,500 obr/min. W odróżnieniu od modelu Kawasaki H2, który w konstrukcji silnika wykorzystuje mechaniczny kompresor, Recursion otrzyma klasyczną sprężarkę napędzaną spalinami.

Suzuki-Recursion-Turbo-Concept-10Z takimi parametrami Recursion może stać się groźnym konkurentem dla Yamahy MT-09, zwłaszcza jeśli Suzuki planuje wykorzystać nowy model jako platformę dla kolejnych wersji. Nie będzie to zadanie łatwe – diaboliczny silnik napędzający MT-09 oraz kilka udanych wariantów nadwozia to naprawdę spore atuty. Turbosprężarka może nie wystarczyć by zmierzyć się z takim rywalem. Chyba że Suzuki skrywa w rękawie jeszcze innego asa.

Suzuki-Recursion-Turbo-Concept-01ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.