Husqvarna 901 Norden zachwyciła nas (i nie tylko nas!) podczas tegorocznych targów EICMA. Piękna wyprawówka o skandynawskich rysach została przyłapana podczas testów przedprodukcyjnych.

Choć mechanicznie motocykl jest oparty na konstrukcji KTM-a 890, to charakterystyczna, surowa stylistyka jest elementem, który najbardziej zapadł nam w pamięć, a u sporej grupy targowych gości wywołał jęk zachwytu. Napęd modelu Norden stanowić będzie dwucylindrowa rzędówka ze stajni w Mattighofen. Podobnie rama – ta też została zaadaptowana prosto od Pomarańczowych.

A jednak Norden na szczęście w ogóle nie przypomina KTM-a. Duży plus dla projektantów, którzy potrafili pięknie wykorzystać wzorce stylistyczne ze Svartpilena i Vitpilena. Przy zachowaniu tamtego prostego, skandynawskiego charakteru, motocykl nabrał cech twardziela, zdolnego do pokonania największych trudności.

Niestety, producent nie podał jak dotąd szczegółów technicznych, choć spodziewamy się poznać je w najbliższym czasie. Testy drogowe niemal gotowej do produkcji maszyny zapowiadają ważną premierę w segmencie wyprawówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.