Ducati za pośrednictwem mediów społecznościowych uchyliło kolejnego rąbka tajemnicy na temat nowej Multistrady z silnikiem V4. Choć sama informacja podana przez Włochów nie zawiera zbyt wiele szczegółów, to raczej możemy być pewni, że nowa, zapowiadana jednostka ma zastąpić montowaną dotychczas V2.

Zamieszony przez Ducati kolaż zdjęć zawiera 4 tłoki, asfalt i wyschniętą ziemię. Jeżeli połączymy fotografię z wypowiedzią z 2019 roku Claudio Domenicali, szefa marki, który zapowiedział Multistradę V4 to możemy się spodziewać, że już w niedalekiej przyszłości może czekać nas oficjalna premiera.

Ducati Multistrada 950S – MULTIfunkcyjny, dzielny sprzęt [TEST, OPINIA, WADY, ZALETY, DANE TECHNICZNE]

Pojawiło się już kilka informacji na temat nowej Multi. Włosi chwalą się, że nowy silnik V4 będzie o 1,2 kg lżejszy od swojego poprzednika z dwoma cylindrami w układzie V. Jednakże warto wspomnieć, że Ducati ma w swojej ofercie bardzo dobrze znany silnik Desmosedici Stradale, który montowany jest chociażby w Panigale V4, to pomimo tego postanowili stworzyć zupełnie nową konstrukcję na potrzeby nowej Multi. Nie wiadomo natomiast czy w jakimś stopniu nie będzie on bazować na piecu ze sportowego modelu.

Wiadomo jednak, że Ducati co tydzień ma podawać nowe informacje na temat Multistrady V4, także do końca 2020 roku powinniśmy poznać większość, jak nie wszystkie szczegóły. Czy może to zwiastować pojawienie się w sprzedaży Multi V4 już w 2021 roku?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.