Pomoc drogowa to pojęcie dobrze znane niemal każdemu kierowcy i nie tylko. Kiedy należy wezwać pomoc drogową? Wydaje się to dosyć oczywiste. Wsparcie drogowe to jednak usługi niezwykle zróżnicowane, dużo bardziej niż można by się było tego spodziewać. Dlatego kontakt do pomocy drogowej może przydać się naprawdę w wielu sytuacjach. Na co można liczyć ze strony pomocy drogowej? Kiedy warto wezwać auto pomoc?

Zacznijmy od tego, że usługi z zakresu wsparcia drogowego najczęściej kojarzy się, nawet w środowisku kierowców, z holowaniem samochodów przy wykorzystaniu auto lawety. Taka opinia jest oczywiście jak najbardziej słuszna, ale niemniej warto pamiętać, że zakres usług profesjonalnej pomocy drogowej jest z reguły zdecydowanie szerszy.

Kiedy można skorzystać z usług wsparcia drogowego?

Pomoc drogowa pracuje najczęściej całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ponadto w każdym mieście funkcjonuje co najmniej jedna firma, która oferuje usługi auto pomocy, przy czym firmy te wyjeżdżają często również na tereny poza miastem. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie i kiedy przydarzy się awaria lub inne zdarzenie na drodze, będziemy mieli możliwość kontaktu z pomocą drogową i otrzymania należytego wsparcia.

Czym zajmuje się firma świadcząca usługi pomocy? Na co można liczyć?

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie samochodów. Oferta jest znacznie szersza i obejmuje także mobilne usługi mechaniczne i elektryczne. Ponadto możemy liczyć na takie usługi jak m.in. dowóz paliwa, samochód zastępczy czy też pomoc w znalezieniu noclegu, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała. Po drugiej stronie telefonu stoi w końcu pracownik, który chce pomóc, dlatego często wystarczy po prostu skierować do niego odpowiednią prośbę.

Czy wezwanie pomocy zawsze kończy się holowaniem?

Auto pomoc może odholować samochód do warsztatu samochodowego ale często okazuje się, że usterka jest drobna i pracownik danej firmy da rady naprawić samochód na miejscu, bez transportowania samochodu do stacjonarnego warsztatu. W razie konieczności holowania pojazdu możemy być natomiast pewni, że pracownik pomocy drogowej np. podwiezie nas w miejsce, gdzie potrzebujemy – wystarczy zapytać.

Uwaga: Pamiętajcie, że w sytuacji niespodziewanej awarii samochodu warto skontaktować się z pomocą drogową i od razu przedstawić zaistniałą sytuację, czyli oznaki awarii, zapalone kontrolki czy też wydobywające się dźwięki. Dzięki dokładnemu opisaniu objawów pomoc drogowa będzie mogła wstępnie ustalić, czy możliwa jest naprawa samochodu na miejscu, czy też będzie konieczna laweta w celu odholowania go do warsztatu.

Dlaczego nie powinno się holować auta samodzielnie?

Po pierwsze absolutnie zabrania się holowania, jeżeli nie posiadamy zaczepów holowniczych. Do zaczepiania linki, wbrew powszechnym praktykom, nie służy hak holowniczy do przyczepy. Ponadto należy mieć na uwadze, że zgodnie z prawem drogowym nie można holować aut z niesprawnymi systemami kierowniczymi i hamulcowymi. Samodzielnego holowania zabrania się także na autostradach – powinna, a w zasadzie może to robić jedynie pomoc drogowa, która posiada specjalistyczny samochód czyli tzw. lawetę.

Uważać powinni także posiadacze samochodów z automatyczną skrzynią biegów, gdzie holowanie na lince grozi uszkodzeniem przekładni oraz sprzęgła. Podobnie ma się sprawa z samochodami z napędem na cztery koła. Pomoc drogowa może kosztuje, ale biorąc pod uwagę powyższe, pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych, dodatkowych i znacznie wyższych wydatków. Ponadto warto również pamiętać, że koszt organizacji holowania uszkodzonego samochodu może być pokryty z ubezpieczenia.

Jaki jest czas reakcji oraz gdzie szukać pomocy drogowej?

W przypadku awarii samochodu, jak łatwo się przecież domyśleć, kluczową rolę pełni czas, kiedy otrzymamy pomoc. Każda profesjonalna pomoc drogowa powinna zareagować wręcz błyskawicznie i zapewnić w stosunkowo jak najszybszym czasie holowanie oraz naprawę samochodu. By sprawdzić, czy dana firma działa szybko i oferuje wsparcie drogowe na wysokim poziomie, warto z kolei sprawdzić jej opinie w Internecie. Dobrze będzie zapoznać się z tematem jeszcze zanim dojdzie do awarii samochodu. Każdy kierowca powinien mieć numer pomocy drogowej, która oferuje usługi na danym obszarze. Niekiedy jednak, gdy wybieramy się w dalszą podróż, mało prawdopodobne jest posiadanie numeru do lokalnej pomocy drogowej. Z pomocą przychodzi jednak Internet. Online znajdziemy bez problemu najbliższe wsparcie. Oczywiście przypominamy, że zanim zadzwonicie dobrze będzie zapoznać się z profilem firmy oraz dotychczasowymi opiniami.

Profesjonalna pomoc drogowa Rzeszów i okolice

Rozpaczliwe szukanie pomocy drogowej w Internecie albo dzwonienie po znajomych zaczyna się wtedy, kiedy nagle dojdzie do awarii samochodu. Zanim zdecydujecie się na pomoc znajomych, pamiętajcie o tym, co powyżej. Firm świadczących kompleksowe wsparcie drogowe jest naprawdę wiele. Różnica, jak to zwykle bywa, sprowadza się do standardu i jakości oferowanych usług, ale także w przypadku tej działalności do dostępnego sprzętu oraz zasięgu działania. Wybranie pierwszej lepszej firmy rzadko kiedy jest dobrym wyjściem z sytuacji.

Pomoc drogowa Jaromir to wsparcie drogowe w Rzeszowie i okolicach. Jesteśmy na rynku już kilka lat co sprawia, że żaden przypadek nie jest nam obcy. Dzięki nabytemu doświadczeniu w różnych sytuacjach na drodze jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej ekstremalnym przypadkom. Jakość oferowanych przez nas usług mogą potwierdzić z kolei opinie dotychczasowych klientów, które można sprawdzić online, np. na naszym profilu Facebook lub stronie firmowej – https://pomocdrogowa24.rzeszow.pl/.

Co robić, oczekując na pomoc drogową?

Na koniec istotna uwaga. Podczas awarii, zdarzenia drogowego lub wypadku należy pamiętać, że należy prawidłowo oznaczyć oraz oświetlić samochód. Ważne jest także, by oznaczyć auto trójkątem ostrzegawczym. Po wykonaniu tych czynności nie pozostaje nic innego jak czekać na przyjazd wsparcia drogowego.



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.