Ważną polisę OC musi mieć każdy kierowca – to oczywiste. Chcąc zapewnić sobie szerszą ochronę ubezpieczeniową, nie można jednak na niej poprzestawać – konieczne jest skorzystanie z autocasco. Dopiero połączenie tych dwóch ubezpieczeń sprawia, że jako kierowca i właściciel pojazdu możesz ze spokojem podróżować i parkować swój pojazd. Przekonaj się, dlaczego OC i AC to najlepszy możliwy zestaw.

OC jako podstawa

Chcąc poruszać się po polskich drogach, musisz mieć OC. Jego wykupienie nie jest jednak tylko przykrym obowiązkiem – polisa od odpowiedzialności cywilnej daje realne korzyści. Jakie? Otóż dzięki niej za szkody i obrażenia wyrządzone przez kierowcę w ruchu drogowym płaci ubezpieczyciel, a nie sprawca. Nie posiadając OC, należy liczyć się nie tylko z nieuchronną karą pieniężną za jego brak, ale również z ryzykiem opłacenia szkód z własnych funduszy. Sprawca wypadku, który nie ma ważnej polisy od odpowiedzialności cywilnej, powinien przygotować się na wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu lub nawet kilkuset zł w celu pokrycia szkód. Zdecydowanie warto posiadać aktualne OC.

Zakres i warunki OC nigdy się nie zmieniają – wyłączne prawo do ich modyfikacji posiada Ustawodawca. Reguluje je bowiem Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – zapoznając się z jej zapisami, dokładnie dowiesz się, co pokrywa OC.

AC jako gwarant pełnej ochrony

OC samo w sobie jest bardzo przydatne, ale tylko w sytuacji, gdy jest się sprawcą zdarzenia drogowego. W przypadku wydarzeń losowych i szkód na własnym mieniu obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie daje wszakże żadnych korzyści i pozostawia kierowcę samemu sobie bez szans na odszkodowanie. W sukurs przychodzi autocasco, uzupełniając ochronę ubezpieczeniową o różnego rodzaju nieprzewidziane zdarzenia, które mogą doprowadzić do zniszczenia lub utraty auta.

OC nie daje szans na ubieganie się o odszkodowanie w takich sytuacjach jak kradzież pojazdu, kolizja z własnej winy, uderzenie w drzewo, potrącenie zwierzęcia, gradobicie, huragan itp. Jeżeli któreś z tych zdarzeń spowoduje uszkodzenia samochodu, z samym OC nie da się nic wskórać – dopiero autocasco pozwala skutecznie starać się o zadośćuczynienie. Łącząc oba te ubezpieczenia, masz pewność, że nigdy nie zostaniesz sam ze szkodami – zarówno z tymi wyrządzonymi przez Ciebie innym uczestnikom ruchu drogowego, jak i z tymi wyrządzonymi Tobie, nie tylko w ruchu drogowym. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest połączenie obu polis i sięgnięcie po pakiet OC i AC wg Najtaniej u Agenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.