Jeżeli motocykle kojarzą ci się przede wszystkim ze sprytnymi, zwinnymi, lekkimi pojazdami, które najlepiej na świecie radzą sobie na mieście oraz potrafią pokazać pazur na torze kartingowym, a także zjechać z asfaltu, to myślisz o konkretnym segmencie – o supermoto!

Nie masz prawa jazdy na motocykl? To żadna przeszkoda! Poznaj motocykle 125 i motorowery Rieju w specyfikacji supermoto!

Firma Rieju została założona w Hiszpanii w 1934 roku przez Luisa Riera Carréę oraz Jaimego Juanola Farresa. Nazwa marki to zbitek pierwszych liter nazwisk założycieli. Na początku firma wytwarzała rowery oraz akcesoria rowerowe, a zaraz po II wojnie światowej zajęła się produkcją jednośladów napędzanych silnikami spalinowymi. Wprost gigantyczne, 75-letnie doświadczenie firmy Rieju jest gwarancją jakości jej produktów.

Zobacz też: Motocykle 125 i motorowery 50 Rieju w specyfikacji enduro!

Przepustką do świata motocykli supermoto wcale nie musi być prawo jazdy A czy chociażby A2, a wystarczy prawko AM lub B, a nawet dowód osobisty… Wyposażone w jeden cylinder czterosuwy o pojemności silnika 125, czy motorowery o pojemności 50 cm3 ich dwusuwowego motoru, potrafią zaskoczyć mobilnością i osiągami. Firma Rieju od 1945 roku specjalizuje się w wytwarzaniu pojazdów z silnikami małej pojemności. Niska waga, niesamowita mobilność, wystarczająca moc i niezawodność – to cechy charakteryzujące wszystkie pojazdy Rieju, na które producent udziela 2 letniej gwarancji i to bez limitu kilometrów! Polski importer marki uruchomił też niezwykle atrakcyjną ofertę kredytową pojazdów, czyli raty 20×0 i 10×0bez ukrytych kosztów. Wybierz supermoto małej pojemności, które idealnie pasować będzie do ciebie:

RIEJU MARATHON 125 SM PRO (CBS)

rieju marathon 125 sm pro

Zaczynamy z grubej rury, czyli od najwyższego modelu supermoto hiszpańskiego producenta. Rieju Marathon 125 SM Pro został zbudowany na sztywnej ale i lekkiej stalowej ramie, w której umieszczono czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony cieczą, uruchamiany rozrusznikiem elektrycznym silnik Minarelli. Jednostka zasilana jest gaźnikiem renomowanej firmy Keihin. Jest wyjątkowo oszczędna i dynamiczna, w czym pomaga na pewno sześciobiegowa skrzynia. Motocykl wyposażony jest w hamulce tarczowe firmy Gafler oraz świetne zawieszenie, na które składa się gazowy amortyzator typu Mono-Shock z tyłu oraz przedni widelec upside down firmy R16V. Motocykl stoi na kołach o jedynej słusznej dla SM średnicy – 17 cali. Waga? Jedyne 121 kg. Cena? Jedyne 18 499 zł.

RIEJU MARATHON 125 SM AC (CBS)

rieju marathon 125 ac white

Bardziej budżetowym pojazdem, bo tańszym od wersji Pro o całe 5500 zł, ale w podobnej specyfikacji jest Marathon bez przydomka Pro. Czym się różni? Przede wszystkim silnikiem, który jest dwuzaworowy, chłodzony powietrzem i wyposażony w 5 biegów. Uruchamiany jest jednak także rozrusznikiem elektrycznym oraz umieszczony jest w bardzo podobnej, stalowej, kołyskowej ramie. Zawieszenie Marathona to Mono-Shock z tyłu i klasyczny układ przedniego widelca. Pojazd ten stoi na kołach o średnicy 17 cali, co zapewnia mu zwinność i poręczność.

RIEJU MRT 50 SM TROPHY

rieju mrt 50 sm trophy

MRT SM Trophy to najbardziej dopasiona, najbardziej ekskluzywna edycja specjalna motoroweru MRT w wersji supermoto. Został on zbudowany z najwyższej jakości komponentów, takich jak zawieszenie R16V anodowane na czerwono, szeroka i lekka aluminiowa kierownica o zmiennym przekroju, stylowy, anodowany na czerwono sportowy tłumik, wskaźniki ledowe, tylne zawieszenie firmy Olle. Do tego szprychowe koła z anodowanymi na czerwono piastami i obręczami oraz dodatki pod kolor motocykla. Reszta podzespołów motoroweru pochodzi od wersji Pro, która opisana jest poniżej. Jaki jest koszt wersji Trophy? To 16 500 zł.

RIEJU MRT 50 PRO SM 

rieju mrt 50 sm pro

MRT 50 Pro to drugi w naszym zestawieniu motorower w specyfikacji supermoto. Napędzany jest dwusuwowym, jednocylindrowym, chłodzonym cieczą silnikiem produkcji Minarelli. Jednostka ta wyposażona jest w automatyczny dozownik oleju, rozrusznik nożny oraz sześciobiegową skrzynię. Motocykl jeździ na kołach o średnicy 17 cali oraz profesjonalnym zawieszeniu. Hamulce? Oczywiście tarczowe, od Gaflera! Waga? Jedynie 85 kg, co czyni ten motorower wyjątkowo sprawnym narzędziem do jazdy po mieście i po krętych drogach. Za ten sprzęt musimy zapłacić 14 990 zł.

RIEJU MRT 50 SM  

rieju mrt 50 sm black street

To najprostszy, ale zatem i najtańszy motorower w specyfikacji supermoto w ofercie hiszpańskiego Rieju. Jeśli interesuje cię najlepszy stosunek ceny do jakości, to na pewno MRT 50 powinien wzbudzić twoje zainteresowanie. Najważniejsze parametry, takie jak miejska zwinność, poręczność, niski ciężar, oszałamiający wygląd – są bardzo podobne do wersji Pro. MRT napędzany jest też takim samym jak wyższy model dwusuwem z dozownikiem i sześciobiegową skrzynią. A to wszystko w dużo niższej cenie – 12 900 zł.

Przyznajcie sami, jest w czym wybierać… Koniecznie odwiedźcie najbliższego dealera Rieju i przymierzcie się do któregoś z wyżej wymienionych sprzętów!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.