Harley-Davidson przekonuje, że typowy harleyowiec to niekoniecznie biały mężczyzna w średnim wieku. Marketingowcy amerykańskiego producenta chcą zbliżyć stereotyp do rzeczywistych wyników sprzedaży.

W świadomości Amerykanów typowy Harleyowiec, czyli użytkownik marki Harley-Davidson to biały mężczyzna w średnim wieku. Badania statystyczne prowadzone od dłuższego czasu przez producenta wskazują, że wśród klientów znajduje się jednak bardzo wiele kobiet i przedstawicieli różnych mniejszości. Motocykle z Milwaukee cieszą się dużą popularnością także wśród młodych kierowców jednośladów.

Kampania reklamowa Typowy kierowca Harleya to jeden z elementów strategii amerykańskiego producenta, która zmierza do zmiany wizerunku marki przez przedstawienie różnorodności użytkowników sławnych motocykli.

– Niemal nieograniczone możliwości dostosowania motocykli z Milwaukee do własnych upodobań zaspokajają potrzebę wolności osobistej. Jest ona niezależna od wieku, płci i rasy – podsumowuje  Mark-Hans Richer, szef marketingu H-D.

Harleyowiec i stereotypy – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here