Polski system automatycznego nadzoru ruchu rośnie w siłę. Dokładnie 111 nowych urządzeń zostanie uruchomionych w nadchodzącym roku oraz 247 urządzeń zostanie zastąpionych zupełnie nowymi. 

Wśród 111 nowych urządzeń znajdą się zarówno mobilne i stacjonarne fotoradary, jak i rejestratory przejazdu na czerwonym świetle oraz urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Wszystko to w ramach projektu o wszystko mówiącej nazwie: “Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”. Czy chodzi zatem o poprawę bezpieczeństwa, czy o poprawę skuteczności urządzeń w rejestrowaniu wykroczeń/zarabianiu pieniędzy – wnioski wyciągnijcie sami.

W skład 111 urządzeń wejdzie:

  • 39 urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości,
  • 26 stacjonarnych fotoradarów,
  • 30 rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle,
  • 11 mobilnych fotoradarów

Przeczytaj również: Gdzie fotoradary? Aktualna mapa aktywnych fotoradarów w Polsce

5 z powyżej wymienionych urządzeń będzie zupełnie nowego typu. Będą to do tej pory w naszym kraju niestosowane urządzenia do monitorowania przejazdu na czerwonym świetle na przejazdach kolejowych. Zostaną one zamontowane w najniebezpieczniejszych miejscach w Polsce.

To nie wszystko. GITD zapowiada wymianę 247 najstarszych i wysłużonych stacjonarnych fotoradarów na najnowsze urządzenia. Ich lokalizacje zostaną bez zmian.

Inwestycja wyniesie 162 miliony złotych, z czego ponad 137 milionów Polska dostanie z UE. Pierwsze urządzenia zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.