Obecny niedawno na testach w naszej redakcji Benelli TRK 502 stał się szlagierem sprzedażowym tej marki. Stosunek jakości, jaką prezentuje średniak ze stajni włoskiego producenta, do ceny, za którą można go nabyć, utorował mu drogę do sprzedażowego sukcesu. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i z wypiekami na twarzy czekamy na Benelli TRK 800!

Motocykl docelowo ma bazować na znanej już, dwucylindrowej jednostce z modelu 752S, testowanego w tej chwili przez Brzozę.

Niedawno koncern Qianjiang, do którego należy między innymi włoska marka, zaprezentował (raczej wyciekło jedno zdjęcie) motocykl QJ Motor SRB 750 napędzany wspomnianym już silnikiem i według nas, będzie to protoplasta nowego TRK 800.

QJ Motor SRB 750 czy Benelli TRK 800

Wprawdzie QJ Motor to marka zajmująca się produkcją i sprzedażą jednośladów poza rynkiem europejskim, ale bazowa jednostka napędowa i charakter motocykla pozwalają snuć domysły, że nowy Benek technologicznie zbliży się do swojego wschodniego kuzynostwa. Silnik Benelli 752S generuje 76 KM i 67 Nm i potrafi tego nakeda rozpędzić do prędkości ponad 200 km/h. Nie wibruje tak, jak jednostka z TRK 500, szybciej wkręca się na obroty. Może być rewelacyjnym motorem do nowego, cięższego i większego motocykla adventure, jeżeli zostałby rozwiercony do 800 cm3 i zyskał jeszcze kilka KM i Nm.

Benelli TRK 502 X nowość 2020 – wyprawowy motocykl dla wysokich kierowców na A2 [TEST, GALERIA ZDJĘĆ, DANE TECHNICZNE]

Konstruktorzy z włoskiego biura Benelli zdementowali informację, jakoby powstający projekt miał cokolwiek wspólnego z obecnie tworzonym przez nich motocyklem, ale cóż mieli powiedzieć? Polityka… Aż dziwne by było, gdyby koncern nie chciał wykorzystywać wspólnych technologii, dla budowania swoich produktów, w ramach różnych marek.

Będziemy bacznie przyglądać się temu tematowi i poinformujemy was jak tylko otrzymamy nowe materiały na ten temat. W tym czasie zapraszam na test Benelli 752S, który już niedługo pojawi się na łamach naszego serwisuZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.