KTM 990 RC R – nadjeżdża nowy supersport z Mattighofen

-

Mattighofen odkrywa kolejne karty i potwierdza dane techniczne najnowszego KTM 990 RC R. Chociaż austriacki producent ciągle używa charakterystycznego kamuflażu to podzielił się ważnymi informacjami.

LC8e

Sercem nowego motocykla jest jednostka LC8e znana chociażby z wprowadzonego w tym roku modelu 990 Duke. Oczywiście sam silnik zmodyfikowano, aby jeszcze lepiej dopasować go do potrzeb modelu 990 RC R. Moc maksymalna wzrosła do 128 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy pozostał na tym samym poziomie i nadal wynosi 108 Nm, jednak jest osiągany przy wyższych obrotach.

WP APEX

Tajemnicą pozostaje specyfikacja zawieszenia. Można się domyślać, że za właściwości jezdne będzie odpowiadać zawieszenie WP APEX wykonane w technologii open cartridge. W tym roku właściciele najnowszego KTM 990 RC R będą mogli z pomocą dzikiej karty wystartować w kilku wybranych seriach wyścigowych. Dla tych, którzy zdecydują się na wersję z homologacją drogową dostępny będzie pakiet pozwalający na przebudowanie maszyny do specyfikacji torowej.

Rozpoczęcie produkcji przewidziano na początek 2025 roku natomiast rynkowa premiera ma się odbyć kilka miesięcy później.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY