[sam id=”24″ codes=”true”]Triumph przygotował gruntowne zmiany modelu Tiger 800. Zamiast dotychczasowych dwóch wersji motocykla, planowane są aż cztery – dwie przeznaczone do poruszania się po bezdrożach i dwie o typowo szosowym charakterze.

O planach brytyjskiego producenta świadczą dokumenty złożone w Kalifornijskim Biurze ds. Zasobów Naturalnych. Z formularzy wynika, że dotychczasowa wersja Tiger 800 otrzyma oznaczenie XR, co będzie zgodne z nazewnictwem drugiej, bardziej off-roadowej wersji XC.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W gamie XR, która przeznaczona jest do użytku na utwardzonych drogach zobaczymy dwie opcje: turystyczną XRT, doposażoną między innymi w kufry i ogrzewane manetki, oraz XRX, która błyszczy aluminiowymi dodatkami i innymi fikuśnymi detalami typowymi dla stylistyki miejskiego enduro.

Tiger800 (3)Przeznaczona na bezdroża wersja Tiger XC również wystąpi w dwóch opcjach: XCA, czyli Adventure i XCX, co sugeruje bardziej “gołą” wersję. Obie opcje XC będą różnić się od modeli XR szprychowymi kołami i regulowanymi zawieszeniami WP.

Tiger800 (1)Wszystkie modele otrzymają w standardowym wyposażeniu ABS, kontrolę trakcji, elektroniczną przepustnicę, i regulowaną kanapę. Producent zapewnia także o 15% redukcji zużycia paliwa. W opcji dostępne będą między innymi wybierane tryby jazdy, tempomat, handbary, centralna stopka i regulowana szyba przednia.

Tiger800 (2)Polski importer motocykli Triumph nie poinformował nas jak  dotąd o planowanych cenach przyszłorocznych modeli. Oficjalną prezentację linii Tiger 800 przewidziano na listopadowe targi EICMA.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.