Prawie dziesięciokrotne zwiększenie liczby produkowanych jednośladów planuje Triumph dzięki ekspansji na rynek indyjski. Rozmowy w sprawie montażu w Indiach motocykli tej marki to jeden z punktów trwającej wizyty premiera Davida Camerona.

Jak podają zagraniczne media, głównym celem wizyty Camerona jest zwiększenie wymiany handlowej między Indiami i Wielką Brytanią. Ma temu służyć właśnie ustalenie szczegółów, dotyczących montażu motocykli Triumph. Brytyjski producent planuje sprzedawać rocznie w Indiach od 300 do 500 tysięcy jednośladów – obecnie sprzedaż wynosi 48 tys. sztuk. Na rynek indyjski przeznaczone będą oczywiście tańsze modele o małej pojemności silnika.

Triumph już dawno szykował się na ten jeden z największych rynków motocyklowych świata,. Brytyjczycy kupili dużą działkę ziemi w stanie Karnataka na południowym zachodzie kraju, gdzie trwa obecnie budowa montowni z ograniczonymi mocami produkcyjnymi. Motocykle Triumph będą tu składane z elementów, wytwarzanych w innych fabrykach. W ten sposób Triumph uniknie płacenia wysokich ceł, obowiązujących przy wwozie gotowych motocykli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here