Rekord prędkości motocykla elektrycznego. 326 km/h na pustyni Bonneville

-

Elektryczny motocykl Lightning (Piorun) odniósł kolejny sukces. Na słonej pustyni Bonneville ustanowił nowy rekord prędkości dla jednośladów napędzanych prądem. Najwyższa prędkość, jaką zanotowano wyniosła nieco ponad 326 km/h.

O Lightningu pisaliśmy przy okazji sensacyjnego zwycięstwa w międzynarodowym wyścigu Pikes Peak International Hill Climb, kiedy to po raz pierwszy w historii motocykl napędzany silnikiem elektrycznym pokonał konkurentów wyposażonych w silniki spalinowe.

Najnowszym osiągnięciem tego motocykla jest ustanowienie rekordu prędkości wśród elektrycznych jednośladów na słonej pustyni Bonneville. Lightning osiągnął prędkość nieco ponad 326 km/h.

Według dziennikarzy Electric Race News motocykl mógł pojechać znacznie szybciej – dwa lata temu zmierzono prędkość jego przejazdu na poziomie 349 km/h, jednak bicie rekordu nie odbyło się w wymaganych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów warunkach i wynik nie został oficjalnie uznany.

Być może Lightning mógłby w Bonneville powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, jednak na przeszkodzie stanęła burza, która zamieniła słoną pustynię w jezioro.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY