Elektryczny motocykl Lightning (Piorun) odniósł kolejny sukces. Na słonej pustyni Bonneville ustanowił nowy rekord prędkości dla jednośladów napędzanych prądem. Najwyższa prędkość, jaką zanotowano wyniosła nieco ponad 326 km/h.

O Lightningu pisaliśmy przy okazji sensacyjnego zwycięstwa w międzynarodowym wyścigu Pikes Peak International Hill Climb, kiedy to po raz pierwszy w historii motocykl napędzany silnikiem elektrycznym pokonał konkurentów wyposażonych w silniki spalinowe.

Najnowszym osiągnięciem tego motocykla jest ustanowienie rekordu prędkości wśród elektrycznych jednośladów na słonej pustyni Bonneville. Lightning osiągnął prędkość nieco ponad 326 km/h.

Według dziennikarzy Electric Race News motocykl mógł pojechać znacznie szybciej – dwa lata temu zmierzono prędkość jego przejazdu na poziomie 349 km/h, jednak bicie rekordu nie odbyło się w wymaganych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów warunkach i wynik nie został oficjalnie uznany.

Być może Lightning mógłby w Bonneville powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, jednak na przeszkodzie stanęła burza, która zamieniła słoną pustynię w jezioro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.