Kolejne nowości od Kawasaki. Streetfighter ER-6f z przyszłorocznej linii modelowej doczekał się swojej premiery. Już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że projektanci za inspirację obrali większego brata, sportowego turystyka ZZR1400.

Kawasaki ER-6f to połączenie wyścigowych genów serii ZX z komfortem typowym dla miejskiego motocykla. Szybki, zwinny sprzęt, którym można śmiało dojeżdżać do pracy i wybrać się czasem na dalszą wycieczkę znajduje ogromną rzeszę zwolenników. Nowy model tego bestsellera otrzymał niewiele zmian.

Dwuścienna rama obwodowa zapewnia motocyklowi smukłość i dobrą aerodynamikę, zaś owiewki to czysta sportowa agresja rodem z nowego ZZR1400. Dwucylindrowy rzędowy silnik o pojemności 649 cm3 zasilany elektronicznym układem wtryskowym oferuje bikerowi harmonijne rozwijanie mocy tak przy niskich, jak i wysokich obrotach.  Ta cecha szczególnie przypadnie do gustu mniej doświadczonym motocyklistom.

Typowy dla tego modelu leżący tylny amortyzator został wykorzystany jako element designu motocykla podkreślając jego nowoczesną linię. Mocarne tarcze hamulcowe wave o średnicach 300 mm z przodu i 220 mm z tyłu zapewniają skuteczną siłę hamowania.

Nowy ER-6F dostępny będzie w malowaniach zielono-czarnym, pomarańczowo-czarnym i szaro-czarnym. Podstawowa wersja kosztować ma ok. 30 000 zł, zaś wersja z ABS będzie ok. 1000 zł droższa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here