Podróże, Europa. “Coffee-shopy” będą dostępne nie tylko dla Holendrów

-

Nowy holenderski rząd  porzucił wcześniejsze plany ograniczenia  cudzoziemcom korzystania z coffee-shopów, w których legalnie można nabyć i palić zakazaną w pozostałych krajach świata marihuanę. Planowane wcześniej restrykcje miały ograniczyć “turystykę narkotykową”, czyli napływ zagranicznych turystów zainteresowanych w Amsterdamie przede wszystkim skorzystaniem z tej używki.  Nowe przepisy pozostawią jednak pewną furtkę dla samorządów lokalnych, które samodzielnie będą mogły nałożyć zakaz korzystania z coffee-shopów obywatelom innych państw.

 

Formalnie handel marihuaną jest w Holandii zakazany, jednak nikt za posiadanie niewielkiej ilości narkotyku nie może być ścigany. Niewielki ilości trawki można kupić i skonsumować na miejscu (wypalić) właśnie w specjalnie wyznaczonych kawiarniach – coffee-shopach.

 

Zdjęcia

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY