Nawigacja motocyklowa, która będzie działać nawet po wjechaniu do tunelu

-

Badacze z Uniwersytetu Karola III w Madrycie opracowali metodę, która zapewni maksymalną precyzję lokalizacji GPS. Dzięki niej nawigacja motocyklowa zadziała nawet po wjeździe do tunelu.

Tradycyjne systemy GPS są bardzo skuteczne gdy poruszamy się po otwartej przestrzeni. Kiedy jednak wjedziemy do gęstego lasu lub dużego miasta, połączenie satelitarne słabnie i dokładność drastycznie spada. Sygnał z satelity jest słaby lub zanika całkowicie szczególnie po wjeździe do tunelu – wtedy nawigacja motocyklowa staje się bezużyteczna.

Nowa technologia korzysta z systemu trzech żyroskopów, które śledzą prędkość i kierunek pojazdu. Następnie nakładają dane na mapę GPS, zapewniając zadziwiającą dokładność, nawet w przypadku czasowego zaniku sygnału z satelity.

Naukowcom udało się uzyskać w testach wzrost dokładności od 50 do 90%. Najlepszy osiągnięty rezultat to dokładność do dwóch metrów. System można z łatwością zamontować w każdym pojeździe, w tym także w motocyklu. Hiszpanie pracują też nad zintegrowaniem swojego rozwiązania ze smartfonami.

Cena nowatorskiego rozwiązania nie została jeszcze ustalona, ale wynalazcy zapewniają, że będzie ono naprawdę tanie.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY