[sam id=”24″ codes=”true”]W przyszłorocznej europejskiej linii modelowej Harleya-Davidsona znajdzie się produkowany w Indiach model Street 750. Decyzją tą amerykański producent chce otworzyć się na młodych ludzi, dla których model Street ma być pierwszym Harleyem.
Premiera modelu Street 750 nie wnosi wprawdzie nic nowego do naszej wiedzy o tym modelu, ale oznacza, że Amerykanie konsekwentnie realizują swój plan zwiększenia sprzedaży nie tylko terytorialnie, ale także poprzez rozszerzenie grupy docelowej.
[sam id=”11″ codes=”true”]
Produkowany w Indiach model Street 750 ma być skierowany do młodych nabywców, szukających wejścia do świata Harleya przy mocno ograniczonym budżecie. Producent nie ujawnił wprawdzie ceny baby-harleya, ale możemy być pewni, że będzie wahać się między 20 a 30 tysięcy zł.
Model Street 750 napędzany jest widlastym, chłodzonym cieczą silnikiem Revolution X o pojemności 749 cm3 i mocy 58 KM. Waga gotowego do jazdy motocykla wynosi 222 kg. Producent obiecuje zużycie paliwa na poziomie niecałych 6 litrów na 100 km, co przy 13-litrowym zbiorniku wystarczy na około 200 km.