Debiutuje Bimota BB3. Poprawność kosztem awangardy [EICMA]

-

Najnowszy koncept Bimota BB3 został zaprezentowany na stoisku targowym w Mediolanie. Mamy więc okazję sprawdzić czy Bimota pod nowym szwajcarskim zarządem ma szansę powalczyć o własny kawałek rynkowego tortu.

Z technicznej strony mamy zgodny z zapowiedziami 190-konny silnik pochodzący z BMW S1000RR bez żadnych istotnych modyfikacji. Elementy podwozia pochodzą od renomowanych firm – Brembo, Ohlins i OZ.

Wizualnie Bimota BB3 jest kontynuacją wcześniejszej Bimoty DB, opartej na silnikach Ducati. Motocykl zaprojektowano ze smakiem, niebezpiecznie blisko mu jednak do designu japońskiej konkurencji, co w przypadku tak ekskluzywnej marki, celującej w dodatku w specyficznego klienta, może być sporą wadą.

Motocykle Bimoty, pełne nietuzinkowych rozwiązań, zawsze budziły skrajne emocje – można było je kochać, albo nienawidzić. Tym razem firma poszła bardziej konserwatywną drogą.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY