System monitoringu GPS jest rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez zarówno duże firmy specjalizujące się w transporcie oraz logistyce, jak i te mniejsze. Skąd się to bierze?

Jeszcze do niedawna system monitoringu związany był głównie z przedsiębiorstwami posiadającymi sporych rozmiarów floty pojazdów. Za sprawą nowoczesnych rozwiązań technicznych opartych na technologii mobilnej udowadnia, że przyda się również w tych małych/średnich firmach. Sprawdza się jako lokalizator pojazdów oraz jako narzędzie przeznaczone do usprawniania codziennej pracy.

Kontrolowanie eksploatacji maszyn

Do grona najczęstszych problemów właścicieli flot pojazdów (niezależnie od branży) należy temat wątpliwej uczciwości pracowników i optymalnej eksploatacji urządzeń firmowych. Aby lepiej kontrolować podwładnych i zwiększyć wydajność poszczególnych działań, niezbędne jest wdrożenie systemu monitorowania, który oparty jest na technologii GPS.

Za sprawą nowoczesnych aplikacji można bez problemu wygenerować raporty opisujące poziom wydajności danych maszyn oraz osób posługujących się nimi. Zamontowane w nich moduły lokalizacyjne mają na wyposażeniu czujniki służące do analizy zużycia paliwa, czasu pracy, momentów uruchamiania oraz wyłączenia silnika i sytuacji, gdy nagle obniżony zostaje poziom paliwa znajdujący się w zbiorniku. Warto też wspomnieć o możliwości sprawdzania użytkowania pojazdu (czy służy celom zawodowym, a nie prywatnym).

Wsparcie dla pracownika

Samodzielne wykonywanie przez kierowców raportowania oraz każdorazowego opisywania tras (mając na uwadze przebytą odległość i przeznaczoną na nią ilość czasu) potrafi być procesem żmudnym. Co gorsza, natłok obowiązków często nie pozwala pracownikowi na odnotowywanie wszystkiego. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po system monitoringu posiadający dziennik. Za jego sprawą można szybko, ale co ważniejsze wygodnie przeprowadzać monitoring wykonanych tras i je rozliczyć. Można również udokumentować każdy dzień pracy kierowcy, przez co odciążony jest on od obowiązku pamiętania o godzinie rozpoczęcia jazdy, jej zakończenia oraz jej przebiegu. Dane te przesyłane są bezpośrednie do systemu, a jedynym obowiązkiem pracownika jest wybór danego przejazdu oraz stworzenie opisu zlecenia.

Podsumowanie

Optymalizacja kosztów oraz działań floty samochodowej powinny być priorytetem każdej firmy, która ją posiada. W tym celu implementacja monitoringu GPS będzie idealnym rozwiązaniem, o którym warto przekonać się samemu.

Szukasz profesjonalnej firmy oferującej monitoring GPS dla floty samochodów? Sprawdź Verizon Connect.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.