Suzuki złożyło nowy wniosek patentowy, z którego wynika, że projekt turbodoładowanego motocykla wkracza w finalną fazę produkcji. Chodzi o model Recursion z dwucylindrowym silnikiem o pojemności 588 cm3.

Nazwa Recursion krąży w motocyklowych mediach od dłuższego czasu. Wierzymy, że zwłoka we wdrożeniu tego modelu do produkcji wynika z chęci dobrego jej przygotowania, nie zaś z niezdecydowania czy braku pomysłu na ten motocykl.


Najnowszy patent zgłoszony przez Suzuki pozwala sądzić, że prace nad modelem Recursion posuwają się do przodu. Szkic załączony do wniosku pokazuje interesujące rozwiązanie dolotu powietrza do intercoolera, który stanowić będzie nieodłączną część silnika.

US020150101875A120150416Kanały dolotowe przebiegają po bokach motocykla, wewnątrz owiewek. Na załączonym zdjęciu widać je opisane jako 122a i 122b. Wlot znajduje się po obu stronach obudowy reflektora. Kanały biegną następnie pod podstawami lusterek i kończą się na powierzchni planowanego intercoolera.Połączenie intercoolera, którego zadaniem jest chłodzenie powietrza dostarczanego do komory spalania (zimne powietrze ma więcej tlenu) i turbosprężarki zapewni skromnemu dwucylindrowemu silnikowi osiągi godne znacznie większej jednostki napędowej. Poprawi się także elastyczność.

Suzuki nie zdradza terminu premiery nowego motocykla. Nie wiadomo także nadal czy jednoślad, na który czekamy będzie nazywał się Recursion czy –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.