[sam id=”24″ codes=”true”]Legendarna brytyjska marka Matchless powraca z nowym motocyklem. Ekstrawagancka maszyna będzie wzorowana na historycznym Model X przedstawionym 85 lat temu. Przedstawiono właśnie wizualizacje Matchless Model X.

W maju tego roku publikowaliśmy rysunki zgłoszone przez producenta do urzędu patentowego. Teraz mamy okazję przyjrzeć się dokładniej maszynie, w której połączenie historii i nowoczesności przyniosło bardzo intrygujący efekt.

Matchless (1)Producent wciąż nie ujawnił szczegółów nowego modelu. Wiadomo, że zastosowano silnik widlasty S&S o pojemności 1916 cm3 ze spodziewaną mocą maksymalną 100 KM. Wysokość siodła jest regulowana w zakresie od 740 do 800 mm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Matchless przewidział też możliwość dostosowania wysokości i kąta nachylenia kierownicy. Rama motocykla pełni funkcję zbiornika oleju. Z przodu pojedyncza tarcza hamulcowa współpracuje z zaciskiem z 12 tłoczkami, z tyłu znajdziemy ich 6.

Matchless (2)Przy projekcie włoski projektant Franco Malenotti współpracował z rodziną Henry’ego Calliera, założyciela marki, by stworzyć motocykl zgodnie z tradycją Matchless. Cena nie została jeszcze ujawniona. Więcej szczegółów dowiemy się podczas nadchodzących targów EICMA.

[sam id=”11″ codes=”true”]ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.