Wyprawa motocyklowa to znakomity pomysł na spędzenie urlopu dla wszystkich miłośników jazdy na motorze. Dostarcza nie tylko dreszczyku emocji, ale także wielu niezapomnianych przeżyć oraz pozwala nabrać doświadczenia w jeździe motorem w każdych warunkach. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia organizacja wyjazdu. Poznaj kilka zasad, które pozwolą Ci zaplanować oraz wcielić w życie udaną wyprawę motocyklową!

Znana czy nieznana? Staranny dobór ekipy

Wyprawa motocyklowa będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca, jeśli wybierzemy się na nią z odpowiednimi osobami. Powinni być to ludzie, którzy lubią swoje towarzystwo oraz kochają jazdę na motorze. Mimo tego, że wybranie się na wyjazd z zupełnie obcymi osobami może być kuszące, jeśli zależy nam na powodzeniu całego przedsięwzięcia, raczej starajmy się zapraszać znane sobie osoby, które dobrze czują się w swoim towarzystwie.

W sytuacji, kiedy z kolei po raz pierwszy planujemy dłuższą wyprawę motocyklową z nową ekipą, warto wybrać się na próbną, krótką przejażdżkę. Pozwoli to ocenić zachowanie członków grupy oraz poznać ich bliżej. W celu uatrakcyjnienia wyjazdu możemy także zaopatrzyć wszystkich członków ekipy w praktyczne, pamiątkowe przypinki. Po powrocie do domu przypinki staną się wspaniałą pamiątką po pierwszej wspólnej wyprawie w nieznane na dwóch kółkach!

Planowanie czy spontaniczność? Ustalenie trasy wyprawy

Wyprawa motocyklowa w nieznane to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy i pamiątkowe przypinki z wyjazdu. To przede wszystkim znakomita okazja, aby podziwiać piękne widoki oraz odwiedzić atrakcyjne, często mało znane miejsca znajdujące się w pobliżu trasy przejazdu. Zanim zaplanujemy przebieg naszej wyprawy dokładnie zapoznajmy się więc z mapami oraz poszczególnymi miejscami, które będziemy mijali. Często okazuje się bowiem, że wystarczy zboczyć kilometr czy dwa z zaplanowanej trasy, aby móc podziwiać przepiękne widoki lub odwiedzić mało znane turystom miejsca.

Nie zapominajmy także o ustaleniu dziennego przebiegu oraz zorganizowaniu noclegów blisko trasy przejazdu. Mimo tego, że wielu motocyklistów uważa, że takie dokładne planowanie odziera wyprawę motocyklową ze spontaniczności, warto o to zadbać zwłaszcza w sytuacji, kiedy po raz pierwszy wybieramy się na tego typu wyjazd. Nie ma bowiem nic gorszego niż szukanie hotelu czy pensjonatu po kilkunastu godzinach jazdy na motorze.

Stan techniczny motocyklu gwarancją bezpiecznego zwiedzania i powrotu do domu

Decydując się na dłuższy wyjazd motocyklem każdy jego uczestnik powinien bezwzględnie zadbać o idealny stan techniczny swojego pojazdu. Sprawny motocykl to bowiem najlepsza gwarancja bezpiecznego zwiedzania oraz pewność, że z uśmiechem na twarzy wrócimy do domu. To także gwarancja braku opóźnień na trasie oraz zobaczenia wszystkiego, co sobie zaplanujemy!

Na kilka tygodni przed wyjazdem warto więc dokładnie skontrolować funkcjonowanie naszego motocykla oraz dokonać wszystkich napraw. Dzięki temu będziemy mieli szansę wykrycia anomalii w jego funkcjonowaniu oraz dokonania ich naprawy w zaufanym warsztacie, który nie pozbawi nas wszystkich oszczędności.

Partnerem artykułu jest Przypinka oferująca: przypinki z logo (również klubów motocyklowych) – więcej na Przypinka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.