Na naszych ulicach wyraźnie zauważyć można, że częściej jeździmy nowymi autami. Mało kogo jednak stać na kupiony za gotówkę samochód prosto z salonu. Większość z nas decyduje się na zgoła inny sposób. Coraz więcej przedsiębiorców i samozatrudnionych wykorzystuje samochody leasingowe. To wygodne rozwiązanie nie tylko ze względu na możliwość spłaty w niewysokich ratach, ale i ze względu na znakomite warunki podatkowe.

 

Auto w leasingu na firmę – co to takiego?

Leasing na auto jest jedną z najpopularniejszych form nabywania nowych samochodów. Można oczywiście skorzystać z tej usługi w przypadku używanych pojazdów, jest to jednak rzadziej praktykowane i obwarowane wymogami technicznymi potencjalnego nabytku. Z rozwiązania leasingowego mogą skorzystać nie tylko większe podmioty gospodarcze, ale również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, czyli tak zwane samozatrudnione, rolnicy, spółki cywilne, a także spółki prawa handlowego. Leasing charakteryzuje się dużą elastycznością przy zawieraniu umowy, a także atrakcyjnymi rozwiązaniami podatkowymi. Możesz bowiem wpisać w koszty uzyskania przychodu nie tylko ratę, ale także odsetki, ewentualną wpłatę początkową, a także późniejsze koszty eksploatacji pojazdu. Dlatego jest to tak popularna forma finansowania zakupu wśród zaradnych przedsiębiorców. Warto korzystać z usług sprawdzonych firm. Takim podmiotem jest Santander Consumer Multirent. To nie tylko pewność podjęcia współpracy z doświadczonymi doradcami, ale też atrakcyjne warunki i ciekawe oferta.

Najprostsza droga do leasingowego samochodu

Droga do leasingowego samochodu jest bardzo prosta. Można ją zawrzeć w czterech łatwych krokach. Krokiem pierwszym powinien być rekonesans wśród ofert i wybór tej najkorzystniejszej i dostosowanej do naszych potrzeb. Nie jest to trudne, ale czasochłonne. Kolejny krok to telefon lub wiadomość do konsultanta wybranej firmy. I tutaj właściwie twoja rola się kończy, ponieważ to specjalista znajduje najkorzystniejsze rozwiązanie i doradza, na co się zdecydować. Twoim kolejnym zadaniem jest skompletowanie potrzebnej dokumentacji, a później już możesz podpisać umowę i cieszyć się nowym nabytkiem! Aha, zapomnielibyśmy – najważniejszym zadaniem, jakie przed tobą stoi jest znalezienie wymarzonego auta!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.