EkstraPrezentacjeBrixton Cromwell 1200 – groźny rywal Bonnevilla T120

Brixton Cromwell 1200 – groźny rywal Bonnevilla T120

-

Marka Brixton wciąż jest u nas mało popularna, w przeciwieństwie na przykład do Europy Zachodniej. Na razie dostępne są u nas głównie 125-tki Felsberg, Crossfire czy klasyczny Cromwell. Ten ostatni jakiś czas temu zadebiutował w wersji 1200.

Triumph Bonneville T120 2021 Euro5 – prawdziwa luxtorpeda [test, opis, dane techniczne]

Britxton należy do austriackiego koncernu KSR Group, który zajmuje się głównie sprzedażą jednośladów produkowanych w Azji, między innymi CF Moto, Lambretta, Malaguti. Jednak od kilku lat z powodzeniem promuje własną markę, jaką jest właśnie Brixton.

Brixton Cromwell 1200 – groźny rywal Bonnevilla T120

Cromwell 1200

Motocyklem tym Brixton wpływa na rewiry zdominowane przez wiele lat przez Triumpha. Wcześniej z powodzeniem część fanów motocykli budowanych według klasycznej brytyjskiej szkoły przejął Royal Enfield, wprowadzając modele Interceptor oraz Continental GT. Konkurencja wytacza działa coraz większego kalibru. Czym Brixton próbuje przekonać do dużego Cromwella? Nie tylko wyglądem, w którym można znaleźć wiele nawiązań do Bonnevilla T120. Atutem mają być również podzespoły dostarczane przez renomowane firmy. Brixton sięgnął po hamulce Nissin, opony Pirelli Phantom Sportscomp, dwukanałowy ABS Boscha, zawieszenie KYB. Cromwella napędza – oczywiście – dwucylindrowa rzędówka. Piec generuje moc 83 KM i moment obrotowy równy 108 Nm.

Brixton Cromwell 1200 – groźny rywal Bonnevilla T120

Jak przystało na nowoczesny motocykl Cromwella wyposażono w przepustnicę sterowaną poprzez system ride by wire, kontrolę trakcji, dwa tryby jazdy: Eco i Sport, wyświetlacz TFT, oświetlenie LED, sprzęgło antyhoppingowe oraz tempomat. Pojazd oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: Cargo Green, Timberwolf Grey oraz Backstage Black. W mojej ocenie w tych dwóch ostatnich prezentuje się najlepiej – dostojnie i nieco łobuzersko. Potencjalnych klientów Brixton próbuje przyciągnąć trzyletnią gwarancją, a przede wszystkim ceną – 9 999 Euro. To dużo mniej, niż za podstawową wersję T120.

Dane techniczne:

Silnik: dwucylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą

Pojemność skokowa: 1 222 cm3

Moc maksymalna: 83 KM przy 6 550 obr./min.

Maksymalny moment obrotowy: 108 Nm przy 3 100 obr./min.

Skrzynia biegów: manualna o sześciu przełożeniach

Rozrusznik: elektryczny

Hamulec przód: dwie tarcze 310 mm z ABS

Hamulec tył: tarcza 260 mm z ABS

Zawieszenie przednie: klasyczny amortyzator

Zawieszenie tył: dwa amortyzatory z regulacją napięcia wstępnego sprężyny

Opona przód: 100/90R18

Opona tył: 150/70R17

Masa w stanie gotowym do jazdy: 235 kg

Masa dopuszczalna: 400 kg

Długość: 2 180 mm

Szerokość: 800 mm

Wysokość: 1 115 mm

Wysokość siedzenia: 800 mm

Pojemność zbiornika paliwa: 16 l

Prędkość maksymalna: 198 km/h

Zużycie paliwa: 4,6 l/100 km

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ