Maszyna z salonu Harley-Davidson w Łodzi zwyciężyła w corocznym konkursie “Bitwa Królów”  na najlepszą modyfikację motocykla HD Sportster z rodziny Dark Custom w Europie Środkowej i Wschodniej. Drugie miejsce zajął motocykl z Wrocławia, a trzecia lokata przypadła pojazdowi z Pragi.

Głosy można było oddawać od połowy stycznia. Z 13 motocykli z naszego regionu wybrano sześć najlepszych w publicznym głosowaniu. Trzy spośród nich zostały zgłoszone przez polskie salony Harley-Davidson.

 

Zwycięzców etapu regionalnego wybrało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili dziennikarze motoryzacyjni oraz projektanci i twórcy motocykli custom.

Laureaci w regionie CEE (w kolejności zajętego miejsca):

1. H-D Łódź Polska
2. H-D Wrocław Polska
3. H-D Praha Czechy
4. H-D Hradec Kralove Czechy
5. H-D Poznań Polska
6. H-D Banska Bystrica Słowacja

Celem konkursu “Bitwa Królów” było zbudowanie zmodyfikowanego motocykla Harley-Davidson na bazie modelu Iron 883, Roadster lub Forty-Eight. Prace nad projektami obejmowały cięcie, modyfikacje instalacji, spawanie i malowanie.

W konkursie finałowym Bitwy Królów w listopadzie podczas motorshow EICMA w Mediolanie wezmą udział zwycięskie motocykle custom z innych krajów i regionów Europy, a także Afryki i Bliskiego Wschodu. Tam też będzie wybrany, ogłoszony i koronowany Król Custom 2017.

Motocykle biorące udział w konkursie można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej.

Galeria zdjęć

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem, może jestem jakiś wybredny, może nie rozumiem takiego stylu, ale tak przerobione motocykle kompletnie mi się nie podobają… Mam wrażenie, że design to zlepek dość przypadkowych części i pomysłów. Zapewne wykonanie na wysokim poziomie, z dbałością o detale, ale nie rozumiem nad czym ten zachwyt…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.