Blankiet prawa jazdy to chyba najbardziej (obok paszportu) wyczekiwany przez nas dokument. Niestety zdanie egzaminu nie oznacza natychmiastowego otrzymania dokumentu uprawniającego do poruszania się pojazdami odpowiedniej kategorii. Ile zatem trzeba czekać na odbiór dokumentu?

Czas oczekiwania na dokument prawa jazdy to w Polsce – niezależnie od zdanej kategorii – to od tygodnia do trzech tygodni. Wszystko zależy od liczby aktualnie zamówionych przez starostwa i urzędy miasta dokumentów. Wpływ na czas oczekiwania ma też szybkość działania WORD-u, którego obowiązkiem jest przesłanie dokumentów do powyższych urzędów. Trzeba przyjąć, i tak wychodzi z naszej sondy, że średni czas oczekiwania na prawo jazdy w Polsce to czas około dwóch tygodni.

W tym czasie możemy śledzić losy naszego dokumentu na specjalnej stronie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – InfoCar, na której po wpisaniu odpowiednich danych (Pesel, nr PKK lub data urodzenia, imię i nazwisko) wyświetli się nam status naszego dokumentu.

Wszystkim świeżo upieczonym kierowcom życzymy cierpliwości w oczekiwaniu na upragniony dokument.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.