Początek lata to wyśmienita pora na zaplanowanie dłuższego wyjazdu w góry lub nad wodę. Co prawda popularne miejscowości zostały już wręcz opanowane przez turystów, ale ciekawych ofert last minute nie brakuje. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jeśli postanowiłeś skorzystać z okazji i wynająć samochód z wypożyczalni na kilka dni urlopu.

Samochód miejski, kombi a może van

Podczas wyboru samochodu z wypożyczalni powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, a nie wyłącznie na aspekty finansowe. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd za miasto wraz z kilkoma członkami rodziny, małe i ekonomiczne auto z pewnością nie sprosta wszystkim  wyzwaniom, jakie niesie za sobą tego typu podróż. Kombi to zdecydowanie lepszy wybór w przypadku kilkudniowych rodzinnych wycieczek, pod warunkiem, że nie zamierzamy zabierać ze sobą nadmiernej liczby walizek. Busy sprawdzają się idealnie, gdy istnieje potrzeba przewozu wielu osób oraz wielkogabarytowego bagażu, takiego, jak np. sprzęt sportowy.

Przy wyborze odpowiedniego segmentu pojazdu na rodzinny wyjazd musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo naszych bliskich, komfort jazdy oraz dostępną przestrzeń bagażową. Nowoczesne samochody typu van odznaczają się solidną konstrukcją, przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem, dlatego to one są tutaj liderem.

Rezerwacja samochodu

Nasze poszukiwania wypożyczalni samochodów czy wyspecjalizowanej wypożyczalni busów najlepiej rozpocząć od map Google. Lokalni przewoźnicy z reguły oferują najkorzystniejsze ceny, dlatego warto rozejrzeć się za ich placówkami w najbliższej okolicy. Jeśli wybieramy się w góry a mieszkamy na drugim krańcu Polski, możemy również skorzystać z tanich linii lotniczych a auto wypożyczyć dopiero na lotnisku, co zaoszczędzi nam mnóstwo czasu. Istotne jest, aby zarezerwować pojazd nieco wcześniej, co pozwoli nam lepiej zaplanować nasz wakacyjny budżet i uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.

Wypożyczalnie aut zazwyczaj udostępniają możliwość dokonywania rezerwacji za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, dlatego cały proces nie powinien nam zająć zbyt wiele czasu. Niemniej jednak przed dokonaniem rezerwacji należy dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni oraz wymaganiami wobec wynajmującego. Wymagania zwykle dotyczą odpowiedniego stażu za kierownicą oraz wieku samego kierowcy. W większości przypadków kierowca musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy od co najmniej jednego roku. W przypadku wynajmu busa wymagania są często bardziej restrykcyjne. Dla przykładu, wypożyczalnia busów Rentalvans z Krakowa wymaga, aby wynajmujący miał ukończone 25 lat.

Kilka ważnych kwestii na koniec

Do wypożyczenia pojazdu oprócz ważnego prawa jazdy, niezbędny jest drugi dokument ze zdjęciem, a także karta debetowa lub kredytowa, na której wypożyczalnia będzie w stanie zablokować środki określone w umowie wynajmu. Przed podpisaniem wspomnianej umowy warto obejrzeć auta z każdej strony i upewnić się, czy na karoserii nie ma żadnych uszkodzeń, pominiętych w dokumentacji. Przekazywany pojazd powinien być czysty i zatankowany pod korek.

Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków należy oczywiście użytkować a następnie dokonać zwrotu samochodu zgodnie z wytycznymi, zawartymi w umowie bądź też regulaminie. Niektóre wypożyczalnie busów nakładają opłaty za kilometry przejechane ponad dzienny limit, dlatego trzeba mieć to na uwadze, jeśli planujemy dłuższą podróż czy wyjazd za granicę.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.