Bezprzewodowy interkom to gadżet przydatny podczas wypraw w kilka motocykli, a także w czasie romantycznej przejażdżki z pasażerką. Przetestowaliśmy nowy model Midlanda, aby sprawdzić czy wart jest swojej ceny.

Zdjęcia do testu: K.dr

Bezprzewodowa komunikacja między podróżującymi wspólnie motocyklistami jest sporym ułatwieniem w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wskazówki, którą drogą warto jechać, czy informacja o potencjalnym niebezpieczeństwie na drodze to tylko niektóre z komunikatów możliwych do przekazania za pomocą bezprzewodowego interkomu.

Na rynku dostępnych jest kilka modeli różnych firm. Do testów otrzymaliśmy najnowszy produkt Midlanda – BTX2. Sprawdziliśmy czy wydatek blisko 1000 zł adekwatny jest do jakości i funkcjonalności zestawu interkomów.

Na bogato. No prawie

Midland BTX2 TWIN(2)Do testów dostaję dwa zestawy. Handlowa nazwa takiej kombinacji nosi nazwę Twin. Każdy z aparatów jest osobno zapakowany i wyposażony w zestaw akcesoriów. Dwie słuchawki, mikrofon na sztywnym mocowaniu do kasków otwartych a także mikrofon z miękkim przewodem mocowany na rzep do kasków integralnych – to tylko niektóre z dołączonych do paczki akcesoriów. W skład zestawu wchodzi również ładowarka i dwa typy mocowania do kasku.

Słabym punktem zestawu jest instrukcja obsługi, a właściwie jej brak. Kartkę z kilkoma rysunkami, którą znajduję w pudełku nie można nazwać pełną instrukcją obsługi urządzenia. Przekłada się to na dwugodzinny czas parowania aparatów. Pełnowartościową instrukcję ze wszystkimi informacjami ściągam ze strony internetowej Midlanda.

Midland BTX2 TWIN(18)

Producent przewidział dwa sposoby mocowania do kasku. Jeden na taśmę dwustronną, drugi przy pomocy uchwytu skręcanego kluczem imbusowym. W przypadku tego pierwszego mamy gwarancję stabilności, nawet po przejażdżce w deszczu. System mocowania uchwytem skręcanym jest praktyczny dla osób, które często zmieniają kask. Wadą jest to, że przy mocniejszym poruszeniu aparatu z łatwością można go przesunąć. Mocniejsze dokręcenie śrub skończy się ich urwaniem.

5 KOMENTARZE

  1. Jako zadowolony od 3 lat użytkownik, dodam, że największa wada wymieniona przez Mateusza w teście, t.j. aktywacja głosem podczas np. słuchania muzyki jest możliwa do wyłączenia za pomocą przycisku, lub dedykowanym programem po podłączeniu do PC.
    Dodatkowo interkom wyposażony jest w radio które również działa i do tego dobrze.

  2. …używam Scala Rider Cardo Q3, o podobnych parametrach z tą różnicą że mniejsza, zgrabniejsza i bardziej zwarta, bez wystającej anteny. Gwarantowany zasięg 1000m. utrzymuje zarówno w mieście jak i poza, możliwość jednoczesnej konwersacji z czterema motocyklistami plus z każdym bezpośrednio napotkanym np. na okolicznym skrzyżowaniu (osobna funkcja). Bardzo solidne mocowanie śrubowe nie grozi wyłamaniem czegokolwiek tudzież przemieszczaniem się po kasku, kompatybilna z większością dostępnych na rynku nawigacji… .

  3. Polecam też interkom Sena SMH5 w cenie 650-750 za dwa urządzenia. Interkom ma rewelacyjne sterowanie w postaci obrotowego przycisku. Nie ma VOX-a czyli tego systemu aktywowania/dezaktywowania kanału głosem. Miałem już takie coś w poprzednim interkomie i jest to bardzo irytujące. Nie mogliśmy nawet posłuchać z narzeczoną muzyki na autostradzie, bo wiatr aktywował ciągle kanał rozmowy. W senie przełączam się z odsłuchiwania muzyki do rozmów jednym kliknięciem i nic nam nie przerywa podczas słuchania mptrójek. Producent dba o klientów i co jakiś czas dostępna jest aktualizacja oprogramowania. Interkomy można zaktualizować dzięki dostępnej aplikacji na komputery. Ostatnia aktualizacja dodała funkcję dzielenia muzyki z jednego źródła, np. smartphonu, do drugiego interkomu. Jak dla mnie rewelacja, bo wcześniej musieliśmy dokupić dodatkowe urządzenie rozdzielające muzykę na dwa kanały bluetooth. Jeszcze jedna ciekawa funkcja to taka, że można ładować interkomy z gniazda zapalniczki i jednocześnie ich używać.

  4. Mam od 4 lat BT-02 jest to chyba poprzedni model Midlanda.
    Mam nadzieję, że BTX został solidnie poprawiony ponieważ BT2 to kompletna porażka. Do dzisiaj używam go tylko do słuchania muzyki z MP3 i to za pomocą kabelka. Działanie pozostałych funkcji interkomu jest po prostu irytujące.

  5. …osobiście używam funkcji /vox/ głównie do odbioru połączeń tel. , doskonale spisuje się również podczas słuchania muzy kiedy to chcemy zamienić z kimś parę słów choćby pytając o drogę na skrzyżowaniu i nie myślę nawet o jej wyłączaniu, co oczywiście można uczynić jednym kliknięciem z poziomu samego urządzenia. Nie wiem jak działa to w innych intercomach, nie zdarzyło mi się aby szum wiatru przy bardzo ostrej nawet jeździe przy uchylonej przyłbicy tudzież pojedyncze kichnięcie czy parsknięcie ją aktywowało ponieważ uruchamia się z pewną zwłoką nie reagując na jednostkowe, przypadkowe dźwięki. Dużą w tym zasługą jest pewnie sama konstrukcja Scali z zastosowaniem odpowiednich filtrów dlatego szczerze polecam …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.