[sam id=”24″ codes=”true”]Bienville Legacy to porażający perfekcją detali custom, który wyszedł spod ręki JT Nesbitta – wizjonera i tunera odpowiedzialnego między innymi za Confederate Wraith. Motocykl mistrza Nesbitta to bezkompromisowe dzieło sztuki.

Bienville powstał pod skrzydłami własnej firmy JT Nesbitta – Bienville Studios. Zamysłem konstruktora było stworzenie motocykla bezkompromisowego dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach i całkowicie amerykańskiego.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bienville Legacy (2)W unikalnych, śmiałych liniach nadwozia można dopatrzyć się kilku rozwiązań technicznych znanych z innych modeli. Charakterystyczny przód Bienville Legacy został wyraźnie zapożyczony z Confederate Wraith, zaś widlasty czterocylindrowy silnik pochodzi z Motusa  MST.

Bienville Legacy (9)Na tym kończą się jednak podobieństwa do motocykli, które znamy. Każdy najmniejszy detal Bienville Legacy został starannie przemyślany i zaprojektowany tak, by rozwiązania techniczne tutaj zastosowane były unikalne. Na uwagę zasługuje łukowe zawieszenie ramy, które pomalowano na czerwono dla podkreślenia wyjątkowości tego rozwiązania.

Bienville Legacy (10)Wykonany z niezwykle odpornych kompozytów element utrzymuje ramę motocykla w stałym naprężeniu. Zdaniem konstruktora takie rozwiązanie poprawia sterowność i hamowanie motocykla. Dzieje się tak dzięki wyeliminowaniu wpływu sił skrętnych i obciążeń związanych z hamowaniem na ramę. Ich tłumieniem zajmuje się właśnie ów łukowy amortyzator.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bienville Legacy (6)Reflektor o niezwykłym kształcie zawiera w obudowie także panel instrumentów, zaś skórzane siodło szyte jest zawsze dla konkretnego klienta. Ciekawostką jest, że przednie i tylne dźwigary wykonane z karbonu mają dokładnie ten sam kształt, działają jednak nieco inaczej ze względu na miejsce mocowania i funkcję.

Bienville Legacy (5)Producent przewiduje budowę zaledwie trzech takich motocykli. W oficjalnych informacjach nie podano ceny tego cacka, ale szczerze powiedziawszy wolelibyśmy jej nie znać.

Bienville Legacy (7)

Bienville Legacy (1)

Bienville Legacy (12)[sam id=”11″ codes=”true”] Bienville Legacy (11)

Bienville Legacy (13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.