[sam id=”24″ codes=”true”]Bienville Legacy to porażający perfekcją detali custom, który wyszedł spod ręki JT Nesbitta – wizjonera i tunera odpowiedzialnego między innymi za Confederate Wraith. Motocykl mistrza Nesbitta to bezkompromisowe dzieło sztuki.

Bienville powstał pod skrzydłami własnej firmy JT Nesbitta – Bienville Studios. Zamysłem konstruktora było stworzenie motocykla bezkompromisowego dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach i całkowicie amerykańskiego.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bienville Legacy (2)W unikalnych, śmiałych liniach nadwozia można dopatrzyć się kilku rozwiązań technicznych znanych z innych modeli. Charakterystyczny przód Bienville Legacy został wyraźnie zapożyczony z Confederate Wraith, zaś widlasty czterocylindrowy silnik pochodzi z Motusa  MST.

Bienville Legacy (9)Na tym kończą się jednak podobieństwa do motocykli, które znamy. Każdy najmniejszy detal Bienville Legacy został starannie przemyślany i zaprojektowany tak, by rozwiązania techniczne tutaj zastosowane były unikalne. Na uwagę zasługuje łukowe zawieszenie ramy, które pomalowano na czerwono dla podkreślenia wyjątkowości tego rozwiązania.

Bienville Legacy (10)Wykonany z niezwykle odpornych kompozytów element utrzymuje ramę motocykla w stałym naprężeniu. Zdaniem konstruktora takie rozwiązanie poprawia sterowność i hamowanie motocykla. Dzieje się tak dzięki wyeliminowaniu wpływu sił skrętnych i obciążeń związanych z hamowaniem na ramę. Ich tłumieniem zajmuje się właśnie ów łukowy amortyzator.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bienville Legacy (6)Reflektor o niezwykłym kształcie zawiera w obudowie także panel instrumentów, zaś skórzane siodło szyte jest zawsze dla konkretnego klienta. Ciekawostką jest, że przednie i tylne dźwigary wykonane z karbonu mają dokładnie ten sam kształt, działają jednak nieco inaczej ze względu na miejsce mocowania i funkcję.

Bienville Legacy (5)Producent przewiduje budowę zaledwie trzech takich motocykli. W oficjalnych informacjach nie podano ceny tego cacka, ale szczerze powiedziawszy wolelibyśmy jej nie znać.

Bienville Legacy (7)

Bienville Legacy (1)

Bienville Legacy (12)[sam id=”11″ codes=”true”] Bienville Legacy (11)

Bienville Legacy (13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here