Choć wydaje się, że motocykle z wózkami bocznymi swoje najlepsze czasy mają już za sobą, to bardzo łatwo przychodzi nam zmienić zdanie widząc taką konstrukcję. Poznajcie Indiana Scouta wyposażonego w wózek boczny inspirowany elegancją drewnianych łodzi włoskiego, renomowanego producenta Riva.

Francuska firma Alternative Sidecar wzięła sprawy w swoje ręce. Postanowiła wyposażyć klasycznego, ale aktualnie spotykanego na podłogach salonów sprzedaży, Indiana Scouta w równie klasyczny wózek boczny z aktualnej oferty firmy. Aby dostosować go jednak do estetycznego poziomu prezentowanego przez Scouta, postanowiono wykończyć wózek elementami drewnianymi i skórą.

Aby projekt ten nosił znamiona perfekcyjnego, postanowiono wspomóc się pracą Jacquesa Jouvina z Atelier JAB, który jest wybitnym stolarzem motoryzacyjnym.

Pracę zaczęto od dostosowania modelu wózka – wybrano istniejący projekt Gran’Large – do Scouta 1200, do którego firma jeszcze nigdy nie montowała swoich produktów. Wózek należało zaadaptować do pracy w nowych warunkach, obniżyć go i dopasować system montażowy. Wszystkie modyfikacje mające na celu połączenie nowego akcesorium z jednoślaem odbywają się od strony wózka bocznego, bez ingerencji w ramę główną, czy ramę pomocniczą motocykla. Wszystko po to, by móc oferować wózek jako dostosowany do wybranego pojazdu.

Wózki produkcji Alternative Sidecar zbudowane są na ramie wykonanej ze spawanych metodą MIG stalowych rur. Wyposażone są też w koło o dużej średnicy, które mocowane jest na wahaczu wyposażonym w amortyzator. Wózek posiada też swój hamulec tarczowy sprzężony z pedałem hamulcowym w motocyklu. W tym przypadku amortyzację powierzono elementowi firmy Hagon, a hamowanie firmie Brembo.

Jednak jeśli myślicie, że montaż wózka bocznego nie wymaga żadnej ingerencji w motocykl, to mylicie się bardzo. Aby pojazd ten udźwignął wózek, wraz z jego obciążeniem, bez pogorszenia jego właściwości jezdnych, musiał zostać wyposażony w sztywniejsze sprężyny przedniego zawieszenia oraz zestaw tylnych amortyzatorów firmy Shock Factory posiadających mocniejsze sprężyny.

Wózek boczny Indiana Scouta posiada 50-litrowy bagażnik i pełne oświetlenie LED. Jest też wyposażony w przednią szybę oraz chromowany uchwyt i podnóżek. Wózek od Alternative Sidecar ma nawet wbudowany port USB do ładowania urządzeń mobilnych, a także zapinaną osłonę jego wnętrza.

Sidecar przepięknie wykończony jest litym mahoniem, wstawkami z jaworu, ręcznie wykonaną drewnianą podłogę, podłokietniki i dodatkowe, drewniane oparcia, a do tego wspaniała, skórzana tapicerka – wszystko to wykonane ręką mistrza Jouvina.

Indian Scout 1200 z wózkiem bocznym od Alternative Sidcar jest jedynym pojazdem godnym tego, by zajechać na keję, przy której stoi przycumowana łódka Riva Aquarama z lat 60. XX wieku…

Cena tego zestawu? Niech pozostanie słodką tajemnicą…

źródło: bikeexif

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.