Reklama

Po długiej przerwie Lidl wraca z ofertą dla motocyklistów. Proponuje, między innymi kaski serii Crivit – typu jet za 149 zł, a szczękowe za 249 zł. Za kilkadziesiąt złotych możemy też nabyć rękawice, czy chociażby odzież termiczną.

Z pozoru oferta wygląda atrakcyjnie, bo kaski posiadają antybakteryjne, wyjmowane wnętrze i 3 lata gwarancji, a wersja z unoszoną szczęką ma zamontowanego pinlocka i blendę. Potencjalnie mogą zainteresować głównie początkujących motocyklistów lub tych nie przywiązujących dużej wagi do jakości, czy trwałości produktów, a kierujących się głównie ceną. No, właśnie – jakość i trwałość. Gdzieś w tym wszystkim musi być haczyk, bo przecież atrakcyjna cena wspominanych kasków, nie bierze się znikąd – nawet zakładając, że powstały w Chinach. Zakładając, bo tak naprawdę nie wiemy, kto jest ich producentem. Wśród danych udostępnionych na stronie Lidla, brak takiej informacji.

Przeczytaj koniecznie: Jak dobrać i idealnie dopasować kask motocyklowy w 6 krokach

Reklama

kask motocyklowy crivit lidl promocja

Kaski budżetowych, ale znanych producentów, to wydatek około dwukrotnie większy. Przeglądając oferty sklepów internetowych, możemy jednak trafić na wyprzedaże, promocje, dzięki którym cena kasków od renomowanych firm jest na poziomie zbliżonym do tych oferowanych przez Lidl. A przynajmniej mamy pewność, że produkt przeszedł odpowiednie testy, że użyto sprawdzonych materiałów i technologii.

kask motocyklowy crivit lidl promocja

Opinie na temat wcześniej oferowanych kasków Crivit są podzielone, ale najczęściej można natrafić na stwierdzenia o słabej jakości materiałów, o dużej głośności czy problemach z trwałością.

Zakup kasku to wybór każdego z nas. Nie zapominajmy jednak, że jest to najistotniejszy element naszego ubioru, który ma zapewnić nie tylko komfort podróży, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas wypadku. A na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Reklama

14 KOMENTARZE

  1. To raczej wyrób kaskopodobny. Prawdziwy kask ma za zadanie chronić głowę a każdy kto uważa się za inteligentnego człowieka zdaje sobie sprawę, że coś takiego to tylko iluzja ochrony.

  2. Mam tej firmy od paru lat trwały ale głośny bo niema czegoś dopracowanego ale otwiera się i nawet przyciemniacz działa Oczywiście szczękowy w tej cenie to super Nabytek Jak nie spodoba się 2 tygodnie na zwrot

  3. masz 10 rok ale na co polecasz na kosz na smieci raczej do ten kask jedynie na rower sie nadaje lub na rolki. ochlon ru nie ma czefo polecać. obejrzyj sobie test kasków na yt motobanda a potem dodaj jakis madry wpis.

  4. To rzuć e niego młotkiem to zobaczysz :)) ludzie co wy piszecie to jest wasze bezpieczeństwo!!!jak można to na głowę załozyc !!!!widać jak nie jesteśmy doksztalceni w tej kwestii w Niemczech po tej akcji lidl sprzedał 0.3% towaru:)))

  5. Gadanie osób które przeczytały Internet i okazało się że LS najlepszy a wiadomo że w dyskoncie nigdy nie dostaniesz nigdy profesjonalnego kasku a poza tym jeśli ktoś jeździ małym motorem to czy jest sens płacić za kask tyle co za motorower np ?

  6. @Bobson powiem tak, przy 50 km/h ze wszystkiego spada się tak samo więc czy masz ścigacza czy skuter czy motorower to głowa może oberwać tak samo ;)

  7. Kask za 120zl???? Chroni tylko przed mandatem 50zl. Powinni zakazać sprzedawać takie dziadostwo bo ktoś może uwierzyć że on naprawdę coś da.

  8. Nie oszczedzajcie na kaskach… To tak jak z tanimi alkomatami niby możesz jechać ale czy na pewno..dobry bezpieczny kask kosztuje OD kilkuset zlotych.Kask jest dla nas nie dla policjanta.pozdrawiam

  9. Z kaskami jest tak jak z ubezpieczeniami (NW, AC, i inne związane z własną osobą lub mieniem). Jedni nie mogą je kupują i straszą piekłem tych którzy nie chcą tego robić (bo bezpieczeństwo…). Inni natomiast olewają temat i twierdzą że tak się prowadzą że ubezpieczenia są im zbędne. Ci co kupują takie kaski, gdyby nie było obowiązku, jeździli by bez kasków i pewnie też dożyli by emerytury. Najbezpieczniej będzie gdy motocykle będą całkowicie zakazane i to jest fakt niepodważalny. Przy mentalności ciągłego doskonalenia prędzej czy później takie czasy nastaną (patrz prawo posiadania w broni na świecie 100 lat temu i teraz). Zatem dopóki ktoś nas bezpośrednio nie krzywdzi nie wtryniajmy się jak realizuje swoją pasję, bo politycy cały czas szukają obszarów w których mogliby się wykazać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.