Aprilia Tuareg Rally pojedzie w Rajdzie Dakar? Poznajcie projekt Back to Africa

-

Aprilia Tuareg na Rajdzie Transanatolia to pierwszy ważny międzynarodowy test dla projektu “Back to Africa” w przygotowaniach do wielkich rajdów afrykańskich. Dwie Aprilie Tuareg na linii startowej, rozwijane przez Aprilia Racing we współpracy z GCORSE, powierzone Jacopo Cerutti i Francesco Montanari, już teraz są absolutnymi protagonistami we włoskich rajdach motocyklowych.

Projekt “Back to Africa”, zapoczątkowano w celu przywrócenia marki Aprilia do wielkich afrykańskich rajdów. Wchodzi on teraz w swoją najważniejszą fazę: dwie Aprilie Tuareg opracowane do rywalizacji na pustyni stawiły się na linii startowej Rajdu Transanatolia, który odbywa się w Turcji do 9 września. Powierzono je dwóm zawodnikom z fabrycznego zespołu Aprilia Racing, Jacopo Ceruttiemu i Francesco Montanariemu.

Po początkowych udanych testach przeprowadzonych na Sardynii i Friuli, tureckie wydarzenie – równie ekscytujący, co wymagający rajd, który przetnie Anatolię od Morza Czarnego aż do Morza Egejskiego na łącznym dystansie 2500 km – jest prawdziwą próbą dla Tuaregów w kontekście przyszłych działań na afrykańskiej pustyni.

Aprilia Tuareg opracowana do rajdów terenowych opiera się na technicznej bazie motocykla seryjnego. Motocykle rajdowe Aprilii dają sobie świetnie radę we włoskich Mistrzostwach Motorally, gdzie Jacopo Cerutti wygrał już cztery starty spośród sześciu dotychczas rozegranych. Jest to zaskakujący debiut Tuarega we włoskiej serii, z Ceruttim na czele klasy G-1000, przeznaczonej dla wielocylindrowych motocykli o pojemności powyżej 600 cm³.

Aprilia Racing we współpracy z GCorse braci Guareschi opracowała konkurencyjną wersję Aprilii Tuareg do rajdów terenowych, wykorzystując główne cechy off-roadowej wersji seryjnej Tuarega. W początkowym etapie rozwoju skupiono się na osiągach podwozia, z modułową ramą i geometriami zaprojektowanymi w celu zapewnienia stabilności przy dużych prędkościach i większym skoku zawieszenia. Następnie skoncentrowano się na maksymalnej niezawodności silnika w trudnych warunkach poprzez różne zmiany, w tym wprowadzenie chłodnicy oleju. Na koniec, ale nie mniej ważne, zastosowano pierwszy dodatkowy zbiornik paliwa, zwiększając zasięg, niezbędny do pokonania długich dystansów rajdów terenowych.

Aprilia Tuareg Rally pojedzie w Rajdzie Dakar? Poznajcie projekt Back to Africa

Konkurencyjna wersja Aprilii Tuareg jest wyposażona w zawieszenie Öhlins od Andreani, kompletny układ wydechowy SC Project z tytanu i specjalny filtr powietrza Sprint Filter. Współpraca z Metzelerem była bezcenna, firma ta skupia się na motocyklach adventure, z coraz większym zainteresowaniem, i wybrała Aprilię do opracowania produktów na potrzeby przyszłych rajdów terenowych.

Dlaczego kupiłem nową Aprilię Tuareg 660? [geneza, analiza i jeszcze jakieś mądre słowo]

Massimo Rivola – CEO Aprilia Racing “Najważniejszym celem udziału Aprilia Racing w Rajdzie Transanatolia nie jest wynik. Jedziemy do Turcji, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia w nowym dla nas otoczeniu, które stanowi ogromne wyzwanie w kontekście naszego powrotu do afrykańskich rajdów. Ukończenie wyścigu będzie kluczowe, aby zbierać cenne dane na przyszłość i przygotować się do jeszcze trudniejszych wydarzeń. W każdym razie ścieżka, którą podążamy do tej pory, sprawia, że jesteśmy optymistami. Tuareg od samego początku tego projektu generował znakomite wyniki, a to wszystko było możliwe dzięki doskonałemu produktowi seryjnemu z już doskonałą bazą techniczną i wysiłkom wszystkich, od braci Guareschi po naszych zawodników.”

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY