Mediolan staje się bardzo popularnym kierunkiem w ostatnich latach. Łagodny i ciepły klimat, aromat najlepszej na świecie pizzy i pasty czy modowe inspiracje ściągają tłumy Polaków (i nie tylko) do północnych Włoszech. Węgierskie tanie linie lotnicze Wizzair oferują połączenia do Mediolanu (Bergamo) z czterech polskich miast: z Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy. Odbywają się one stosunkowo często, dzięki czemu znalezienie dogodnego terminu nie powinno stanowić żadnego problemu. Warto także zwrócić uwagę na atrakcyjne ceny podróży, także w okresie wakacyjnym. 

Doskonała przestrzeń na wypoczynek

Choć Mediolan jest bezsprzecznie światową stolicą mody, przyciąga także wielbicieli nieco innych atrakcji. Nie trzeba być fanem efektownych butików i stylowych kreacji, aby zakochać się w tym mieście. Mediolan otacza niespotykana nigdzie indziej, wręcz magiczna atmosfera. Idealna zarówno dla bezgranicznie zakochanej pary, grupy dobrych znajomych, jak i całej rodziny. Liczne katedry, bazyliki, słynny mediolański ratusz czy La Scala – jeden z najbardziej znanych na świecie teatrów operowych – z pewnością zachwycą każdego.

Północne Włochy to jednak nie tylko Mediolan. Arena w Weronie, zabytkowe weneckie budynki skryte między krętymi kanałami, Parma, Modena czy Bolonia – wszystkie miejsca zasługują na to, by spędzić w nich choć kilka dni, rozkoszując się wyjątkowością każdego z nich. Dla miłośników piękna natury, godne polecenia są spacery poza miastem.

Mediolan – dogodna możliwość przesiadki

Oprócz niezaprzeczalnych walorów regionu, zdecydowaną zaletą Mediolanu jest gęsta sieć połączeń oferowanych przez Wizzair. Z Bergamo, znajdującego się w pobliżu drugiego co do wielkości miasta Włoch, można polecieć do Pragi, Wilna, Kijowa i Lwowa. Dostępne są także bardziej odległe kierunki, takie jak Skopje, Sofia, Bukareszt, Timisoara oraz Cluj. Koniecznie należy wspomnieć również o miastach, do których stosunkowo ciężko dostać się z Polski – Craiova, Arad, Tirgu Mures. Dla zainteresowanych tymi destynacjami Mediolan może stać się doskonałą stacją przesiadkową. Oczywiście warto jednak zarezerwować sobie odrobinę czasu na zasmakowanie uroku północnej części Włoch.

Odkrywanie północnych Włoch dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć i frajdy wszystkim podróżnym. Nie jest ważne, czy oczekiwania skupiają się na eleganckich butikach, wielkomiejskim gwarze, cichych zakątkach czy spokojnych spacerach. Region ten daje tak wiele przestrzeni dla każdego, iż nie sposób przylecieć tu jednokrotnie. Kto pojawi się tam raz, z pewnością będzie chciał jak najszybciej wrócić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.