Ile może kosztować przewóz motocykla lub skutera przez firmę transportową? Bardzo często okazuje się, że transport samodzielny to nie jest najtańsza opcja, a na pewno nie najwygodniejsza, biorąc pod uwagę, że trzeba przeznaczyć na to cały dzień.

Motocykle i skutery najczęściej przewożone są w zamkniętych busach (samochodach dostawczych do 3,5 tony) typu np. Mercedes Sprinter, Volkswagen Transporter, Peugeot Boxer, itp. Dużo rzadziej przewożone są na przyczepkach, tylko niewielu przewoźników stosuje taką metodę.

Ceny

Ceny mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, lokalizacji w Polsce, wielkości motocykla, itd.  Najważniejszym czynnikiem jest jednak czy uda się trafić na firmę transportową, która i tak planuje już przejazd daną trasą i posiada wolne miejsce. Jeśli trafimy na taką okazję, ceny mogą być nawet kilka razy niższe niż standardowe.

Ceny, podane poniżej uzyskiwane są na aukcjach transportowych serwisu Clicktrans.pl, gdzie bardzo często właściciel motocykla znajduje przewoźnika, który i tak jedzie już w tym kierunku. Dzięki temu możliwe jest znalezienie ofert transportu niższych o ok. 30-60% od standardowych.

Transport motocykli na krótkich dystansach, do 200 km:

Na krótkich trasach poniżej 100 km średnie ceny to około 2 zł – 4 zł  za kilometr. Na trasach o długości 100 km – 200 km za usługę transportu motocykla średnie ceny to  około 1,5 zł – 2 zł za kilometr. Jeżeli jednak uda nam się trafić na okazję, to możemy zapłacić nawet 1 zł- 1,5 zł za kilometr.

Transport motocykli na średnich dystansach,  200-300 km

Średnia cena transportu motocykli i skuterów  na takich dystansach wynosi około 1,1 zł za kilometr. Często jednak okazyjne ceny spadają nawet do 0,5 zł – 0,7 zł za kilometr.

Transport motocykli na długich dystansach,  powyżej 300 km

Dystanse ponad 300 km to najczęstsze zlecenia transportu motocykli w Polsce. Przy takiej odległości znacznie spada cena za kilometr i wynajęcie firmy transportowej jest bardzo korzystną opcją.

Średnie ceny przewozu motocykla uzyskiwane na aukcjach transportowych Clicktrans.pl to około 0,75 zł za kilometr. Ceny te wahają się w granicach 0,5 zł – 1,4 zł za kilometr. Bardzo często jednak właściciele motocykli znajdują przewoźnika, który jedzie tą samą trasą i uzyskują ceny nawet  0,4 – 0,6 zł za kilometr.5 KOMENTARZE

  1. transport mniej niż 1 zł za kilometr? nie wierzę…
    nawet usługodawcy jak architekci, fryzjerzy biorą ponad 1zł za kilometr co jest według mnie rozbojem w biały dzień.

    Generalnie skąd braliście ceny? Może dokładne firmy przewozowe byście podali?

    • @Vika – w artykule jest wytłumaczone skąd ceny pochodzą. Pochodzą z Clicktrans. Jest to platforma która kojarzy klientów z przewoźnikami, którzy i tak jadą w tym kierunku. Uważasz że 1 zł za kilometr to dużo? Koszt przejazdu busem to 0.50gr/km. Zostaje 0.5zł z czego trzeba zapłacić ZUS i wyżywić rodzinę. Tak naprawdę 1zł to stawki głodowe…

  2. Nie ma co podawać dokładnych firm transportowych… jeśli chodzi o transport motocykla to najlepiej wrzucić to na giełdę transportową i poczekać na oferty. Moim zdaniem najszybszy i najtańszy sposób.. ja korzystam z furgonetki i jestem zadowolony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.