Hestia zdecydowała o wprowadzeniu Bezpośredniej Likwidacji Szkód z początkiem kwietnia. Od teraz, każdy poszkodowany będzie mógł skorzystać z usług grupy ERGO, a nie towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. 

Co wnoszą nowe przepisy BLS?

Zgodnie z opracowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU), system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) daje szansę na likwidację szkody z tytułu obowiązkowej polisy OC nie w towarzystwie ubezpieczeniowym (TU) sprawcy zdarzenia drogowego, a u w TU, z jakim umowę zawarł poszkodowany.

Wszelkie kolizje i stłuczki mogą być zatem zgłaszane bezpośrednio do własnego ubezpieczyciela, co ma ułatwić właścicielom pojazdów sprawne przejście przez procesy formalne.

W raporcie Hestii opublikowanym w serwisie ubezpieczenia.comperia.pl czytamy, że BLS od 1 kwietnia jest już dostępny w 5 towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce, a w tym w:

  • ERGO Hestia,
  • PZU,
  • Warta,
  • Uniqa,
  • Concordia.

W perspektywie kolejnych kilku tygodni BLS zostanie wdrożony także przez grupę ubezpieczeniową Liberty, a także Avivę i Gothaer’a.

Klienci odczują różnicę między dotychczasowym systemem a BLS

Zdaniem Kazimierza Majdańskiego, dyrektora BLS ERGO Hestia – Bezpośrednia Likwidacja Szkód wprowadzi zupełnie inny standard usług, które od teraz będą w pełni dostosowane do bieżących potrzeb klientów.

Komunikat opublikowany przez ERGO Hestię wskazuje, że przy wykorzystaniu systemu BLS, o jakim zadecydowała PIU pozwoli poszkodowanym kierowcom m.in. na:

  • uproszczoną realizację szkody komunikacyjnej o niższej wartości,
  • utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z likwidatorem szkody komunikacyjnej, a nie tak jak dotychczas – za pośrednictwem konsultanta na infolinii,
  • wypłatę odszkodowania na miejscu oględzin samochodu.

Z szacunków na jakie powołuje się ERGO Hestia wynika, że zdecydowana większość, bo ok. 90% wszystkich szkód komunikacyjnych będzie kwalifikowała się do systemu BLS (dotyczy szkód komunikacyjnych o wartości niższej niż 30,000 złotych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.